w

Parowozy Kultury 2022 – ratusz czeka na kandydatury

© UM Skierniewice

Z końcem kwietnia upływa termin składania wniosków o przyznanie nagrody za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury.

Nagrody w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury są przyznawane od lat, ale właśnie w Skierniewicach, mieście o wyjątkowych tradycjach, przybrały oficjalną formułę „Parowozów Kultury” jako swoistego hołdu dla lokalnego dziedzictwa i zaangażowania tutejszych środowisk w rozwój różnorodnych form sztuki – najszlachetniejszej z dziedzin ludzkiego ducha.

Twórcy oraz osoby zajmujące się upowszechnianiem i ochroną dóbr kultury mają możliwość wystąpienia do Prezydenta Miasta Skierniewice z wnioskiem o przyznanie nagrody. Wyróżnienie to można otrzymać jednorazowo za całokształt działalności. Wnioski należy składać w sekretariacie Urzędu Miasta Skierniewice w terminie do dnia 30 kwietnia każdego roku.

Parowozy Kultury w roku 2021 otrzymali:

  • Ryszard Krasnodębski – dyrektor Centrum Kultury i Sztuki
  • Agnieszka Kutermankiewicz –  Miejska Biblioteka Publiczna
  • Towarzystwo Przyjaciół Skierniewic

Wręczenie Parowozów Kultury jest także okazją do wyróżnienia mecenasów lokalnej kultury. Do zacnego grona wyróżnionych dołączyła dziś Lucyna Wiewiórska.

W linku poniżej zamieszczamy wszystkie niezbędne do przyznania nagrody dokumenty: wniosek o przyznanie nagrody, regulamin oraz uchwałę rady miasta

 

źródło: UM Skierniewice

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Pozimowe prace konserwacyjne w mieście

Grill w majówkę? Koniec z tradycyjnym podejściem