w

Moja Przygoda w Muzeum edycja 2022

© UM Skierniewice

Ruszają eliminacje XLIII Spotkań Artystycznych dla Dzieci i Młodzieży „Moja Przygoda w Muzeum”. Hasło tegorocznych eliminacji to: „Okuń/Kusama”.

 

onkurs jest przeznaczony dla dzieci i młodzieży w wieku od 5 do 18/25* lat. Technika prac jest dowolna, mogą to być przedstawienia z zakresu sztuk plastycznych (malarstwa i rzeźby), ale także – film lub grafika komputerowa. Prace należy dostarczyć do 15 marca (wtorek) do godz. 20.00 do Muzeum Historycznego Skierniewic, ul. Batorego 64J, 96-100 Skierniewice.

Prace zakwalifikowane do wystawy będą prezentowane w galerii online na fb Muzeum oraz w siedzibie Muzeum. Głosowanie online na prace prezentowane w galerii na fb Muzeum rozpocznie się 5 kwietnia i trwać będzie do 19 kwietnia do godziny 12.00.

Jury wyłoni laureatów w czterech kategoriach wiekowych. W każdej z kategorii zostanie przyznana nagroda Internautów. Dodatkowo zostaną przyznane: Nagroda Prezydenta Miasta Skierniewice oraz Nagroda Dyrektora Muzeum Historycznego Skierniewic oraz nagrody dla opiekunów plastycznych. Wręczenie nagród i otwarcie wystawy planujemy na 28 kwietnia (czwartek) o godz. 10.00 w Muzeum Historycznym Skierniewic. Wystawa będzie prezentowana do 15 maja. Nagrodzone prace zostaną wysłane do Muzeum Okręgowego w Toruniu, gdzie odbędzie się finał konkursu.

 

*dotyczy uczniów ośrodków umożliwiających realizowanie obowiązku szkolnego i nauki do 25 r. ż. Prace będą oceniane w czterech kategoriach wiekowych: 5-9 lat, 10-12 lat, 13-15 lat, 16-18/25

 

źródło: UM Skierniewice

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Nietrzeźwy sprawca kolizji stracił prawo jazdy

Sprawca śmiertelnego wypadku zatrzymany. 39-latkowi grozi mu do 12 lat więzienia