w

Repertuar kina Polonez w Skierniewicach w dniach 26 listopada – 2 grudnia

“Nasze magiczne Encanto”, “Dziewczyny z Dubaju” i “Dom Gucci” to propozycje skierniewickiego Kina Polonez na najbliższy tydzień. DKF “Eroica” zaprasza w dniu 30 listopada o g. 20 na nowy film Jane Campion “Psie pazury”.

 

– “Nasze magiczne Encanto” – najnowsza animacja Disneya opowiada historię niezwykłej rodziny Madrigal. Ich pełen magii dom znajduje się w tętniącym życiem mieście – w cudownym i urokliwym miejscu zwanym Encanto, ukrytym w górach Kolumbii. Magia Encanto sprawiła, że każde dziecko w rodzinie posiada wyjątkową moc uzdrawiania, z wyjątkiem Mirabel. Kiedy magia otaczająca Encanto jest w niebezpieczeństwie, Mirabel odkrywa, że to właśnie ona, jako jedyna zwyczajna osoba w tej wyjątkowej rodzinie, może być jej ostatnią nadzieją. W filmie usłyszymy zupełnie nowe piosenki zdobywcy nagród Emmy®, GRAMMY® i Tony Award® Lin-Manuela Mirandy („Hamilton”, „Vaiana”). Za reżyserię odpowiadają Byron Howard („Zwierzogród”, „Zaplątani”) i Jared Bush (współreżyser „Zwierzogrodu”), współpreżyseruje Charise Castro Smith (scenarzystka „The Death of Eva Sofia Valdez”), a role producentów objęli Clark Spencer i Yvetta Merino.

– “Dziewczyny z Dubaju” – Nadchodzi film petarda! Oparte na prawdziwych wydarzeniach „Dziewczyny z Dubaju®” zdemaskują hipokryzję polskiego show biznesu i ujawnią całą prawdę na temat tzw. „afery dubajskiej”, w którą zamieszane były zarówno celebrytki i modelki, jak również wiele znanych postaci ze świata polityki, biznesu, czy sportu. Oto nowy film wyprodukowany przez duet producencki: Dorotę Rabczewską i Emila Stępnia, którzy już wcześniej mieli okazję współpracować przy hitach „Pitbull. Niebezpieczne kobiety” i „Pitbull. Ostatni pies”. Reżyserii podjęła się Maria Sadowska – autorka obsypanego nagrodami obrazu „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej”. Niespotykanego rozmachu i realizmu dodają zdjęcia, które były kręcone zarówno w luksusowych miejscach w Polsce, jak i w prestiżowych międzynarodowych lokacjach. Na ekranie zobaczymy m.in.: Paulinę Gałązkę, Katarzynę Figurę, Jana Englerta, Beatę Ścibak-Englert, Katarzynę Sawczuk, Olgę Kalicką, Annę Karczmarczyk i Józefa Pawłowskiego. W obsadzie pojawiły się także zagraniczne gwiazdy: Giulio Berruti, Iacopo Ricciotti, Andrea Preti oraz Luca Molinari.

 

– “Dom Gucci” – Oto dziedzictwo, za które warto zabić. Nazwisko uważane za synonim bogactwa i stylu, władzy i namiętności. Nazwisko z podręczników historii. Ale będące również przekleństwem… „Dom Gucci” w reżyserii Ridleya Scotta to opowieść o modowej dynastii, która stworzyła markę kojarzącą się na całym świecie z luksusem. Oszałamiający sukces rodzinnego biznesu zakończył się jednak spektakularnym krachem i zbrodnią, która wstrząsnęła nie tylko Włochami. „Blichtr, chciwość, seks, moda i ekskluzywna galanteria skórzana – czego więcej można chcieć?” – pisał Michael Gross („Model”) o książce, na której oparto scenariusz filmu. „The Wall Street Journal” podkreślał: „To wnikliwa kronika narodzin i upadku firmy”. W rolach głównych występują laureaci Oscarów i aktorzy nominowani do tej nagrody: Lady Gaga (Patrizia Reggiani), Adam Driver (Maurizio Gucci), Jared Leto (Paolo Gucci), Jeremy Irons (Rodolfo Gucci), Al Pacino (Aldo Gucci), Salma Hayek (Pina Auriemma). „Dom Gucci” inspirowany jest szokującą, prawdziwą historią rodzinnego imperium stojącego za włoskim domem mody Gucci. Trzy dekady miłości, zdrady, dekadencji, zemsty, zwieńczone w końcu morderstwem, pokazują, co znaczy nazwisko Gucci, ile jest warte i jak daleko posunie się rodzina, by nie wypuścić z rąk kontroli nad fortuną.

oraz

– “Bo we mnie jest seks” – Warszawa, lata 60. Przed ekranami czarno-białych odbiorników zasiadają miliony Polaków. I nagle ktoś przykuwa ich wzrok. To Kalina Jędrusik – zjawiskowa aktorka i piosenkarka, która wnosi koloryt do bezbarwnej rzeczywistości. Kusi wdziękiem i seksapilem. Elektryzuje panów i oburza panie. Oto pierwsza seksbomba PRL-u, zwana polską Marilyn Monroe. Kalina nie chce się wpisywać w ówczesny model kobiety. Żyje na własnych zasadach, co nie zawsze podoba się pruderyjnemu społeczeństwu i niektórym przedstawicielom władzy. Liczne skandale, życie w miłosnym trójkącie z mężem Stanisławem Dygatem (Leszek Lichota) i Luckiem (Krzysztof Zalewski), kontrowersyjne wypowiedzi i epatujące seksapilem stroje sprawiają, że Kalina zyskuje także miano naczelnej skandalistki PRL. Wydarzeniom z życia Jędrusik towarzyszy atmosfera szalonej zabawy środowiska ówczesnej śmietanki towarzyskiej. W roli legendarnej polskiej seksbomby wystąpiła Maria Dębska, którą za tę brawurową rolę nagrodzono na 46. FPFF w Gdyni w kategorii Główna Rola Kobieca.

– “Pogromcy duchów. Dziedzictwo” – Idealne połączenie klasycznych momentów z kultowych, wzbudzających sentyment, “Pogromców duchów” z lat 80 – tych ze świeżym i wyjątkowym akcentem, który zadowoli nową generację widzów. W obsadzie pojawią się zarówno nowe, jak i doskonale znane stare twarze. Akcja rozgrywa się 30 lat po wydarzeniach z “Pogromców duchów II”. Samotna matka (Carrie Coon) przenosi się wraz z dwójką dzieci, 15-letnim Trevorem (Finn Wolfhard) oraz 13-letnią Phoebe (Mckenna Grace), na odludną farmę po dziadku. W miarę rozwoju wydarzeń wszyscy zaczynają odkrywać swoje powiązania z oryginalnymi pogromcami duchów i sekretne dziedzictwo, jakie pozostawił po sobie dziadek. Szykuje się pełna humoru i akcji rozrywka dla całej rodziny.

DKF “Eroica” zaprasza w dniu 30 listopada o g. 20 na nowy film Jane Campion “Psie pazury”. Charyzmatyczny farmer Phil Burbank budzi powszechny podziw i strach. Gdy jego brat sprowadza na wspólne ranczo nowo poślubioną żonę i jej syna, Phil staje się ich dręczycielem. Wkrótce jednak zaczyna do niego docierać, czym jest miłość.

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Defibrylator AED w budynku Starostwa Powiatowego w Skierniewicach

Defibrylator AED w budynku Starostwa Powiatowego w Skierniewicach

Mistrzostwa Powiatu w piłce ręcznej

[ZDJĘCIA] Mistrzostwa Powiatu w piłce ręcznej w 2021