w

Repertuar kina Polonez w Skierniewicach w dniach 19 – 25 listopada

Repertuar kina Polonez w dniach 19 – 25 listopada, a w nim zaproszenie na: “Chrzciny”DKF “Eroica”, Wilk, lew i ja”, “Pogromcy duchów. Dziedzictwo”, “Nędzarz i madame”, “Pszczółka Maja. Mały wielki skarb”, “Pitbull” oraz “Obłoki śmierci – Bolimów 1915” zaprasza seniorów w dniu 22 listopada o g. 12.30  na film “Bo we mnie jest seks”

– PRZEDPREMIERĘ filmu “Chrzciny” – Komedia obyczajowa z Katarzyną Figurą, Maciejem Musiałowskim, Tomaszem Schuchardtem i Michałem Żurawskim. Intrygująca historia skłóconej rodziny, której losy połączyły się z przełomowym dla Polski wydarzeniem. Grudzień, 1981 rok. Marianna, gorliwa katoliczka, postanawia wykorzystać rodzinną uroczystość – chrzciny najmłodszego wnuka, do pojednania swoich skłóconych od lat dzieci. Nieoczekiwanie przeszkodzi jej w tym generał Jaruzelski, który ogłasza tego dnia stan wojenny. Chcąc doprowadzić rodzinne pojednanie do końca, Marianna postanawia ukryć przed dziećmi prawdę o sytuacji w kraju. To małe z pozoru kłamstwo, uruchomi lawinę nieoczekiwanych zdarzeń, którą trudno będzie zatrzymać.

– PREMIERĘ filmu “Bo we mnie jest seks” – Warszawa, lata 60. Przed ekranami czarno-białych odbiorników zasiadają miliony Polaków. I nagle ktoś przykuwa ich wzrok. To Kalina Jędrusik – zjawiskowa aktorka i piosenkarka, która wnosi koloryt do bezbarwnej rzeczywistości. Kusi wdziękiem i seksapilem. Elektryzuje panów i oburza panie. Oto pierwsza seksbomba PRL-u, zwana polską Marilyn Monroe. Kalina nie chce się wpisywać w ówczesny model kobiety. Żyje na własnych zasadach, co nie zawsze podoba się pruderyjnemu społeczeństwu i niektórym przedstawicielom władzy. Liczne skandale, życie w miłosnym trójkącie z mężem Stanisławem Dygatem (Leszek Lichota) i Luckiem (Krzysztof Zalewski), kontrowersyjne wypowiedzi i epatujące seksapilem stroje sprawiają, że Kalina zyskuje także miano naczelnej skandalistki PRL. Wydarzeniom z życia Jędrusik towarzyszy atmosfera szalonej zabawy środowiska ówczesnej śmietanki towarzyskiej. W roli legendarnej polskiej seksbomby wystąpiła Maria Dębska, którą za tę brawurową rolę nagrodzono na 46. FPFF w Gdyni w kategorii Główna Rola Kobieca.

– PREMIERĘ filmu “Wilk, lew i ja” – Nowy film twórców międzynarodowego hitu „MIA I BIAŁY LEW”, który podbił serca blisko pół miliona polskich widzów! Pełna ciepła, przygód i wzruszeń opowieść o wielkiej przyjaźni między lwiątkiem, wilczkiem i ich opiekunką w otoczeniu tętniącej pięknem dziewiczej przyrody Kanady. Film został stworzony przez wyjątkowe filmowe małżeństwo – reżysera Gilles de Maistre oraz scenarzystkę Prune de Maistre, którzy specjalizują się w inspirujących historiach o naturze, zwierzętach i niesamowitej więzi, jaką można z nimi nawiązać.

– PREMIERĘ filmu Pogromcy duchów. Dziedzictwo” – Idealne połączenie klasycznych momentów z kultowych, wzbudzających sentyment, “Pogromców duchów” z lat 80 – tych ze świeżym i wyjątkowym akcentem, który zadowoli nową generację widzów.

W obsadzie pojawią się zarówno nowe, jak i doskonale znane stare twarze. Akcja rozgrywa się 30 lat po wydarzeniach z “Pogromców duchów II”. Samotna matka (Carrie Coon) przenosi się wraz z dwójką dzieci, 15-letnim Trevorem (Finn Wolfhard) oraz 13-letnią Phoebe (Mckenna Grace), na odludną farmę po dziadku. W miarę rozwoju wydarzeń wszyscy zaczynają odkrywać swoje powiązania z oryginalnymi pogromcami duchów i sekretne dziedzictwo, jakie pozostawił po sobie dziadek. Szykuje się pełna humoru i akcji rozrywka dla całej rodziny (film oferujemy w dwóch formatach: dubbing i napisy).

oraz filmy:

– “Nędzarz i madame” – film, który ukazuje artystyczną i duchową drogę polskiego powstańca styczniowego, artysty – malarza oraz dobroczyńcy ubogich – Adama Chmielowskiego, który po latach burzliwej młodości postanawia porzucić swoje dotychczasowe życie, a świat poznaje go, jako Brata Alberta. Buntownicza natura oraz niezgoda na zło i cierpienie sprawiają, że ucieka fortelem z carskiej niewoli ukryty w trumnie. Po osiągnięciu sławy porzuca sztukę, aby służyć ludziom. Jego tragiczny los wieńczy załamanie, wydalenie z zakonu jezuitów oraz zamknięcie w zakładzie dla umysłowo chorych. Wkrótce jednak odrodził się i powrócił, jako Brat Albert – przyszły święty. Filmową historię jego życia dopełniają losy sławnych przyjaciół i artystów – Heleny Modrzejewskiej i Józefa Chełmońskiego.

– “Pszczółka Maja. Mały wielki skarb” – familijna komedia animowana. Najbardziej porywająca i zabawna część przygód słynnej pszczółki i jej skrzydlatej ekipy.  Tym razem Maja i Gucio wyruszają z tajną misją. Od tego czy uda im się uratować małą księżniczkę mrówek zależą losy całej łąki.

– “Pitbull” – czyli powrót legendy. Seria „Pitbull”, która na zawsze stała się odnośnikiem dla kina sensacyjnego w Polsce, powraca na ekrany w nowej odsłonie. Najnowsza kinowa część uwielbianego przez widzów cyklu Patryka Vegi to powrót do korzeni, które przez lata budowały renomę najpopularniejszego z polskich reżyserów, jak i odświeżenie marki dla nowego, młodego widza. To obraz czerpiący garściami ze spuścizny kultowego serialu i spraw kryminalnych, którymi żyła cała Polska. Mafia pruszkowska, wysadzenie bloku przy Ostrobramskiej, zabójstwo Pershinga, bomba na stacji Shell, czy śmierć generała Marka Papały – to sprawy, które między innymi zostaną ukazane w najnowszym filmie. W gwiazdorskiej obsadzie produkcji – weteran i ikona serii – Andrzej Grabowski oraz: Przemysław Bluszcz, Sebastian Dela, Tomasz Dedek, Dawid Czupryński, Damian Białas, Natan Gołębiewski, Dominik Gorbaczyński, Jan Hrynkiewicz, Justyna Karłowska, Michał Karmowski, Szymon Kukla, Michał Kurek, Leonardo Marques, Julia Michalewska, Andrzej Młynarczyk, Maksymilian Wesołowski, Aneta Zając, Michał Zbroja i mistrz świata organizacji UFC – Jan Błachowicz. „Pitbull”, na jakiego czekali fani, powrócił.

– “Obłoki śmierci – Bolimów 1915” – pełnometrażowy fabularyzowany film dokumentalny, który odkrywa przed nami nieznaną historię Polski. Podczas I wojny światowej w Bitwie pod Bolimowem zginęło niemal 100 tysięcy ludzi – żołnierzy i cywilów. W krwawym boju starły się ze sobą mocarstwa, które wcześniej wymazały Państwo Polskie z mapy Europy. Efektowne sceny batalistyczne i najnowocześniejsza technika realizacji pozwala wejść w świat, którego już nie ma, by zrozumieć mechanizm zła. Ku pamięci tych, którzy zginęli, i ku przestrodze dla potomnych. reżyseria Ireneusz Skruczaj. Film jest produkcją niezależną, zrealizowaną dzięki zaangażowaniu niemal 200 osób: członków ekipy, mieszkańców Bolimowa, rekonstruktorów historycznych i aktywistów lokalnego stowarzyszenia. Znacząca dla powstania filmu była także zbiórka pieniędzy na portalu PolakPotrafi.pl. Dzięki niej projekt wsparło ponad 250 donatorów. Prace nad projektem trwały w sumie 5 lat, zdjęcia zrealizowano w trakcie 25 dni zdjęciowych, w 13 lokalizacjach. Zgromadzono niemal 100 godzin materiałów, z których powstał pełnometrażowy film.

W niedzielny poranek – 21 listopada o g. 11 zapraszamy dzieci razem z rodzicami na mądre kino dla najmłodszych, poruszające ważne tematy, dostosowane do wieku dzieci, z edukacyjnym nastawieniem, czyli Rodzinny Poranek w Kinie a w nim norweski film “Pan Patyk i morski potwór”

DKF “Eroica” zaprasza seniorów w dniu 22 listopada o g. 12.30  na film “Bo we mnie jest seks”, a 23 listopada o g. 20 na kultowy film Ridleya Scotta “Łowca androidów” z 1982 roku w ramach projektu Miejskiej Biblioteki Publicznej “Ludzkie/nieludzkie. Świat według Lema”.

 

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Awaria Wodociągu w miejscowości Nowy Rzędków

Trwają intensywne prace przy budowie kanalizacji

Trwają intensywne prace przy budowie kanalizacji w Lipcach Reymontowskich