w

Muzyczne Śniadania 2022 wracają do Parku Miejskiego

© UM Skierniewice

W najbliższą niedzielę, 3 lipca wracają do altany parkowej muzyczne poranki. Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach zaprasza na koncert inaugurujący siódmą już edycję cyklu. Na dobry początek wystąpi łódzka orkiestra barokowa – Altberg Ensemble.

Doskonała muzyka i piękne okoliczności przyrody sprawiają, że impreza od lat cieszy się ogromną popularnością. Przez cztery wakacyjne niedziele będziemy mogli obcować z muzyką klasyczną, na muzycznym pikniku. Na dobry początek przed skierniewicką publicznością zaprezentuje się Altberg Ensemble, łódzka orkiestra barokowa wykonywująca muzykę na instrumentach historycznych i specjalizująca się w historycznym wykonawstwie muzyki baroku. Więcej informacji o artystach znajdziecie na stronach Centrum Kultury i Sztuki.

Kolejne muzyczne uczty zaplanowano na 17 lipca (Orkiestra na Dużym Rowerze), 7 sierpnia (Siergiej Wowkotrub Gypsy Swing Quartet) i 21 sierpnia (WoWaKin). Wszystkie spotkania rozpoczną się punktualnie o godz. 12:00 w Altanie w Parku Miejskim. Wstęp bezpłatny. W przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych koncerty zostaną przeniesione do Sali koncertowej CKiS w Skierniewicach, ul. Reymonta 33.

Muzyczne śniadanie ze Strefą Świadomych Emocji 

Tradycyjnie przy okazji muzycznych śniadań będziecie mogli odwiedzić „żółtą strefę” – Świadomych Emocji. Na miejscu czekają specjaliści, terapeuci, trenerzy i psychologowie, którzy posłużą wsparciem z zakresu zdrowia psychicznego i emocjonalnego. O profesjonalne zaplecze projektu zadbają m. in.: Zespół Wczesnego Wspomagania przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym, psychologowie ze Stowarzyszenia Wspólna Troska, specjaliści z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej oraz trenerzy i terapeuci z działających w mieście placówek specjalistycznych. Strefa, sygnowana znakiem parasola, będzie funkcjonowała w godzinach od 11:30 do 13:30.

Cykl „Muzyczne śniadanie na trawie” honorowym patronatem i opieką artystyczną objęła Filharmonia Łódzka im. Artura Rubinsteina. Patronem przedsięwzięcia jest również Prezydent Miasta Skierniewice.

    źródło: UM Skierniewice

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

W Skierniewicach samochód potrącił dwie rowerzystki. Jedna z nastolatek nie przeżyła wypadku

Ścieżka “Zakochanych w Pomaganiu”