w

Pozimowe prace konserwacyjne w mieście

Konserwacja fontanny na głównym rynku miasta oraz prace porządkowe na przystankach – to tylko niektóre wiosenne działania realizowane obecnie w Skierniewicach.

 

Wiosna to pracowity czas między innymi dla skierniewickiego Zakładu Utrzymania Miasta. Spółka rokrocznie na przełomie marca i kwietnia prowadzi prace porządkowe na terenie Skierniewic. Właśnie rozpoczęła się konserwacja oraz mycie wiat przystankowych. Jak zapowiada prezes Piotr Majka, prace potrwają około dwóch tygodni.

 

– W ramach tego zadania uporządkujemy 65 przystanków. Myjemy wiaty, ławki oraz porządkujemy teren wokół przystanków. Tego typu prace zwyczajowo prowadzimy dwa razy w roku: po okresie zimowym oraz w środku sezonu letniego – tłumaczy.

 

Do pozimowych prac planowo przystąpił także Zakład Wodociągów i Kanalizacji Wod-Kan. Początek sezonu to przede wszystkim działania związane z konserwacją fontanny, która znajduje się w centrum skierniewickiego rynku.

Miasto na początku kwietnia podpisało umowę z Zakładem Wodociągów i Kanalizacji, dotyczącą prac w zakresie przygotowania fontann, zlokalizowanych w rynku oraz na placu Dworcowym, przed ich ponownym uruchomieniem na sezon letni 2022. Zakres robót obejmuje m.in. wymianę niesprawnych elementów osprzętu, regulację dysz, kalibrację sond pomiarowych czy wykonanie kompleksowego przeglądu instalacji elektrycznej – informuje Piotr Zawadzki, naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska. Techniczne prace powinny zakończyć się do 22 kwietnia.

 

W tym roku, oprócz działań związanych z utrzymaniem systemu podziemnego, miasto zaplanowało prace konserwacyjne nadziemnej części fontanny. Zadanie będzie polegało na uzupełnieniu płyt okalających konstrukcję.

 

źródło: UM Skierniewice

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Przegląd i remont głównego Wiaduktu w Skierniewicach

Parowozy Kultury 2022 – ratusz czeka na kandydatury