w

18 i 19 lutego Skierniewice świętują 565 urodziny!

© UM Skierniewice

Wydarzenie „Miasto to My” na rynku, bezpłatna komunikacja, wejścia na sportowe obiekty spółek miejskich, tematyczne wystawy i cała masa atrakcji dla każdego. 18 i 19 lutego świętujemy wyjątkowy jubileusz – 565 rocznicę nadania praw miejskich.

 

Przypomnijmy, że obchody rozpoczęła symboliczna walentynkowa akcja na rynku, 14 lutego. Wówczas 565. balonów ze zdrową niespodzianką i słodkościami zalało skierniewicki Rynek. Mieszkańcy dopisali, a spontaniczna akcja przyniosła wiele radości. Wyjątkowego klimatu zakochanym dodały także cztery czerwone serca i romantyczne pergole, chętnie wykorzystywane do miłosnych kadrów. [KONKURS] 

Główne obchody dopiero przed nami. Świętowanie rozpoczniemy już piątek, 18 lutego na Pływalni Miejskiej, gdzie po raz kolejny na sportowo uczcimy kolejny jubileusz nadania praw miejskich imprezą pod nazwą „Bieg Pływacki”. Od godz. 11:00 znani skierniewiczanie przepłyną łącznie 565 długości basenu. O 16:30 w Kinoteatrze Polonez odbędzie się uroczysta gala urodzinowa podczas której poznamy nazwiska tegorocznych laureatów nagród: Wokulski Roku, Honorowy Ambasador i Perły Skierniewic. Na miejscu będziemy mogli podziwiać również wyjątkowe wystawy: tortów urodzinowych, przygotowaną przez skierniewickich przedszkolaków oraz historycznych kadrów z naszego miasta.

Punkt kulminacyjny urodzin zaplanowano na najbliższą sobotę, 26 lutego. Tego dnia na centralnym placu miasta czeka masa urodzinowych atrakcji w tym między innymi: wizualny pokaz laserowy, przestrzenna instalacja – Miasto to My, pokaz rzeźbienia w lodzie, jabłkowy toast za zdrowie mieszkańców, słodki poczęstunek i wyjątkowe iluminacje. Zaczynamy punktualnie o godz. 16:30! Podczas imprezy bedziemy zbierać pieniądze dla Małgorzaty Zielińskiej. Więcej informacji [TUTAJ].

Niespodzianki czekają już od samego rana. W sobotę wszystkie autobusy MZK będą kursowały całkowicie za darmowejścia na siłownię, saunę i basen będą bezpłatne, a na mieście czeka sporo słodkich niespodzianek. Bezpłatnie wypożyczymy także łyżwy i skorzystamy z miejskiego lodowiska. Nie zabraknie tez sportowych atrakcji, od godz. 17:00 na orliku przy ul. Podkładowej na osiedlu Rawka wystartuje urodzinowy Turniej Dzikich Drużyn. 

Piątek, 18 lutego
11:00 – Bieg Pływacki – Pływalnia Miejska Nawa
16:30 – Urodzinowa Gala – Kinoteatr Polonez (wejście wyłącznie z zaproszeniem)

Sobota, 19 lutego 
17:00 – Turniej Dzikich Drużyn – Orlik ul. Podkładowa
*** Przez cały dzień: bezpłatne autobusy MZK, wejścia na basen, siłownię i saunę na Pływalni Miejskiej Nawa i OSiR Skierniewice, wystawy tematyczne w Kinoteatrze Polonez.

Sobota, 26 lutego 
16:30 – Miasto to My – urodziny na Rynku (wizualny pokaz laserowy, przestrzenna instalacja – Miasto to My, pokaz rzeźbienia w lodzie, jabłkowy toast za zdrowie mieszkańców, słodki poczęstunek, wyjątkowe iluminacje).

 

źródło: UM Skierniewice

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Wspieramy walkę o powrót do zdrowia Małgorzaty Zielińskiej

Podsumowanie działalności ŁKA w 2021 r.