w

Zakochaj się w Skierniewicach! Przed nami kolejne urodziny miasta

© UM Skierniewice

Miasto to przestrzeń do życia, złożona sieć połączeń drogowych, osiedli, instytucji, to wszechobecny, dynamiczny ruch i ciągła zmiana; miasto to dom, jego mieszkańcy, ich codzienność oraz emocje. Miasto to My – razem świętujący 565. urodziny Skierniewic.

 

 

UWAGA! ZMIANA TERMINU IMPREZY

Ze względu na bardzo silne porywy wiatru, sięgające nawet 100-125 km/h, zmuszeni jesteśmy przełożyć jutrzejsze plenerowe urodziny miasta. Wydarzenie odbędzie się za tydzień – 26 lutego. Liczymy, że nasza decyzja spotka się z Państwa wyrozumiałością i mamy nadzieję, że będziemy wspólnie świętować i korzystać z licznych atrakcji w kolejny weekend. Prosimy też o zachowanie szczególnej ostrożności, zwłaszcza jutro i pozostanie w domach.


19 lutego to data, która w świadomości skierniewiczan od wielu lat nierozerwalnie kojarzy się z nadaniem praw miejskich. To wyjątkowy dzień w roku pozwalający w sposób szczególny tworzyć przestrzeń wspólnego świętowania, pogłębiania więzi z miejscem, które współtworzy naszą tożsamość. W tym roku kolejny raz spotkamy się na skierniewickim rynku, by wspólnie pokazać, że miasto to My! W sobotę na głównym placu miasta pojawi się m.in. specjalna przestrzenna instalacja, na której stworzona zostanie mapa pozytywnych myśli, zdjęć, komentarzy i obrazów. Każdy mieszkaniec będzie mógł wykonać pamiątkową fotografię oraz wkomponować ją w przygotowaną do tego konstrukcję.

– Skierniewiczanie stworzą unikalną przestrzenną konstrukcję, wypełniając ją własną treścią. Złożą się na nią robione na miejscu wspólne fotografie, pozytywne myśli zapisane na specjalnie do tego przygotowanych tabliczkach czy po prostu życzenia dla miasta. Każdy z nas może oczywiście zabrać zdjęcie, kartkę czy pocztówkę z domu, dzieląc się wartościowymi wspomnieniami z innymi uczestnikami wydarzenia. Chcemy w ten sposób wykreować projekt będący symbolicznym wyrazem więzi łączącej nas wszystkich; więzi wolnej od jakichkolwiek sporów i niepoddającej się trudom codzienności – tłumaczy Dawid Szymczak, naczelnik Wydziału Kultury i Promocji Miasta.

Spotkanie na rynku będzie także okazją do jabłkowego toastu za zdrowie mieszkańców, skosztowania słodkiego poczęstunku oraz wzięcia udziału w wyjątkowym wizualnym pokazie laserowym. To wszystko odbywać się będzie w atmosferze odświętnie zaaranżowanej przestrzeni, którą mieszkańcy w okolicznościowej odsłonie poznają już 14 lutego.

– Zakochajmy się w Skierniewicach. Mamy tę wyjątkową sytuację, że w naszym mieście urodziny sąsiadują z popularnymi walentynkami. To dobra okazja do tego, by znów nieco inaczej spojrzeć na nasze miasto. Cieszę się, że oprócz wyjątkowego pokazu uda się przygotować konstrukcję, która pozwoli mieszkańcom wykazać się kreatywnością. Świąteczna akcja ze wspólnym malowaniem choinkowych ozdób przerosła nasze oczekiwania, dlatego myślę, że i w tym wypadku razem stworzymy wyjątkową, urodzinową ekspozycję – podkreśla Prezydent Miasta Skierniewice Krzysztof Jażdżyk.

Urodzinowe atrakcje rozpoczną się w sobotę 19 lutego na skierniewickim rynku o godzinie 16:30.

Miasto to My – 565. urodziny Miasta Skierniewice

Rynek Miasta Skierniewice godz. 16:30. W programie między innymi:

  • wizualny pokaz laserowy
  • przestrzenna instalacja – Miasto to My
  • pokaz rzeźbienia w lodzie
  • jabłkowy toast za zdrowie mieszkańców
  • słodki poczęstunek
  • wyjątkowe iluminacje
źródło: UM Skierniewice

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Jeden komentarz

Promocja pierwszego tomu “Rocznika skierniewickiego”

Ponad 42 mln zł dla firm dotkniętych pandemią