w

Kierował fiatem mając 2 promila alkoholu w organizmie

Łowiccy policjanci wyeliminowali z ruchu kolejnego pijanego kierowcę. Nieodpowiedzialny 25-latek wsiadł za kierownicę punto mając 2 promile alkoholu w organizmie i spowodował kolizje. Przypominamy, że za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi utrata prawa jazdy oraz odpowiedzialność karna.

 

25 lipca 2022 roku po godzinie 21:00 policjanci z ruchu drogowego interweniowali na ulicy Szkolnej w Mysłakowie. Na miejscu mundurowi ustalili, że kierujący fiatem punto podczas mijania się z renault zjechał na przeciwny pas ruchu i uderzył w bok pojazdu, po czym oddalił się z miejsca zdarzenia i wjechał na teren pobliskiej posesji. Renault kierowała 22-latka z powiatu łowickiego. Policjanci niezwłocznie pojechali pod wskazany adres. Na podwórku odnaleźli uszkodzone punto oraz kierującego. To 25-letni mieszkaniec powiatu łowickiego. Od mężczyzny czuć było silną woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał 2 promile alkoholu w organizmie. Ponadto w pojeździe mundurowi ujawnili butelki z alkoholem. Okazało się również, że krótko przed zderzeniem z renault, 25-latek podczas cofania uszkodził płot przy jednej z posesji. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Mężczyzna stracił uprawnienia do kierowania. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 

Ponownie apelujemy o rozsądek i wsiadanie za kierownicę tylko trzeźwym. Kierowanie pod wpływem alkoholu to kompletny brak odpowiedzialności i może doprowadzić do tragedii. Pijany za kierownicą stanowi zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również innych uczestników ruchu drogowego.

źródło: KPP Łowicz

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

20-latek pędził w obszarze zabudowanym z prędkością 116 km/h

Pijany sprawca wypadku na ulicy Mickiewicza w Łowiczu