w

20-latek pędził w obszarze zabudowanym z prędkością 116 km/h

20-latek pędził w obszarze zabudowanym z prędkością 116 km/h. Przypominamy, że za przekroczenie prędkości oprócz utraty prawa jazdy grozi wysoki mandat. Pamiętajmy, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, zwłaszcza młodzi kierowcy przy braku doświadczenia i brawurowej jeździe stanowią zagrożenie na drodze.

 

15 lipca 2022 roku około godziny 17.35  policjanci z ruchu drogowego na drodze krajowej numer 70 w miejscowości Bełchów skontrolowali prędkość suzuki. Za kierownicą znajdował się 20-letni łowiczanin, który w obszarze zabudowanym miał na liczniku swojego pojazdu 116 km/h, tym samym przekraczając dozwoloną prędkość aż o 66 km/h. Został ukarany mandatem karnym w wysokości 2 tysiące złotych oraz stracił prawo jazdy.

Pamiętajmy, że nadmierna prędkość  jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Zwłaszcza młodzi kierowcy, znacznie przekraczający prędkość, ze względu na brak umiejętność i doświadczenia w kierowaniu pojazdem powinni bardzo uważać, bo nie będą potrafili zapanować nad pojazdem, gdy na drodze pojawi się pieszy czy rowerzysta.  Przestrzegajmy więc przepisów i znaków drogowych. Nie zapominajmy, że na drodze nie jesteśmy sami. Im większa prędkość tym dłuższa droga hamowania i mniejsze prawdopodobieństwo, że bezpiecznie wyhamujemy. Brawurowa jazda znacznie zwiększa ryzyko wystąpienia zdarzenia drogowego!

źródło: KPP Łowicz

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Czas na “działking” – jakie udogodnienia są na topie wśród działkowiczów?

Kierował fiatem mając 2 promila alkoholu w organizmie