w

Pijany sprawca wypadku na ulicy Mickiewicza w Łowiczu

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się 38-latek, który jechał audi mając 3 promile alkoholu w organizmie i spowodował kolizję. Mężczyzna został zatrzymany. Stracił już uprawnienia do kierowania, a teraz grozi mu kara do 2 lat więzienia.

 

24 lipca 2022 roku tuż po godzinie 17:00, dyżurny policji otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na ulicy Adama Mickiewicza w Łowiczu. Ze wstępnym ustaleń policjantów wynikało, że kierujący audi nie zachował bezpiecznej odległości i najechał na tył drugiego audi, którym kierował 34-latek z powiatu łowickiego. Sprawca kolizji zabrał tablicę rejestracyjną, która odpadła od jego pojazdu na skutek zderzenia, po czym odjechał. Policjanci szybko ustalili 38-letniego właściciela audi. Był kompletnie pijany. Badanie wykazało, że miał 3 promile alkoholu w organizmie. Kierujący został zatrzymany. Stracił uprawnienia do kierowania pojazdem. Mężczyźnie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolność.

 

Ponownie apelujemy o rozsądek! Wsiadanie za kierownicę pod wpływem alkoholu, to brak odpowiedzialności i może doprowadzić do tragedii. Pijany za kierownicą stanowi zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i przewożonych pasażerów oraz innych uczestników dróg, pieszych czy rowerzystów.

źródło: KPP Łowicz

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Kierował fiatem mając 2 promila alkoholu w organizmie

Skierniewiccy policjanci poszukują świadków śmiertelnego potrącenia rowerzystki