w

Promocja pierwszego tomu “Rocznika skierniewickiego”

© UM Skierniewice

Zbliżające się wielkimi krokami urodziny Skierniewic są okazją do zaprezentowania pierwszego tomu “Rocznika skierniewickiego”. Publikację stworzyło muzeum przy współudziale mieszkańców. Pierwsze egzemplarze będą do odbioru już 17 lutego!

 

– Wspólna inicjatywa społeczności miasta Skierniewice, Towarzystwa Przyjaciół Skierniewic oraz Muzeum Historycznego Skierniewic zaowocowała nowym periodykiem łączącym naukę i jej popularyzację” – czytamy we wstępie do Rocznika redaktora wydania dr. hab. Sławomira Górzyńskiego.

 

„Rocznik Skierniewicki” to wydawnictwo na łamach którego popularyzowana będzie wiedza dotyczącą zarówno miasta Skierniewice, jak i całego regionu. Pierwszy tom poświęcony będzie w głównej mierze sprawom wojska i drugiej wojny światowej. Skierniewice bowiem przez lata były związane ze stacjonującymi tu oddziałami wojskowymi. Rocznik liczył będzie 322 strony, które podzielono na pięć głównych części. Obok ośmiu artykułów znalazło się tu również miejsce dla kilku wspomnień oraz biografii skierniewiczan z okresu II Rzeczypospolitej oraz II Wojny Światowej. Całość uzupełniają Muzealia z lat 2018-2020 oraz kalendarium miejskich wydarzeń  z ubiegłego roku.

Publikacja w formie drukowanej będzie dystrybuowana bezpłatnie podczas spotkania promocyjnego zaplanowanego na 17 lutego od godziny 17.00 w Muzeum Historycznym Skierniewic. Wstęp na to wydarzenie jest bezpłatny podobnie jak samo wydawnictwo które będzie można uzyskać zarówno w wersji drukowanej jak i elektronicznej.

źródło: UM Skierniewice

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Sklepowy złodziej w rękach dzielnicowego

Zakochaj się w Skierniewicach! Przed nami kolejne urodziny miasta