w

Ponad 42 mln zł dla firm dotkniętych pandemią

Ponad 42 mln zł dla firm. Pożyczki 0-procent? Tak! Dla przedsiębiorców z województwa łódzkiego.

Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego – jednostka nadzorowana przez samorząd województwa łódzkiego – podpisała umowę z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, dzięki której przedsiębiorcy z województwa łódzkiego mogą starać się o pożyczki na niezwykle preferencyjnych warunkach, jeśli stracili płynność finansową w związku z pandemią.

 

Z pieniędzy pozyskanych z BGK – 40 mln zł oraz wkładu własnego ŁARR  – 2,1 mln zł będą udzielane pożyczki płynnościowe dla mikro, małych i średnich firm, mających siedzibę w województwie łódzkim, które odczuły w swoich finansach skutki pandemii. Będą one mogły wykorzystać pieniądze na bieżące wydatki, w tym odbudowę działalności.

 

– Od początku tej strasznej zarazy szukamy możliwości pomocy przedsiębiorcom i wspieramy ich w trudnych czasach – mówi marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber. – Biznes to wzrost gospodarczy, ale przede wszystkim miejsca pracy, dlatego tak bardzo zależy nam na płynności finansowej firm.

 

 

 

– Dzięki wsparciu Pana Marszałka Grzegorza Schreibera, to już druga pożyczka płynnościowa w przeciągu ostatnich dwóch lat, jaką Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego oferuje przedsiębiorcom, których firmy ucierpiały przez panującą pandemię – przyznaje Maciej Weśniuk, wiceprezes Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego. – Podczas pierwszej edycji w 2020 r., udzieliliśmy prawie 59 mln zł niskooprocentowanych pożyczek dla prawie 100 podmiotów gospodarczych. Po licznych telefonach i pytaniach mailowych o pożyczkę dla firm dotkniętych Covid-19, widzimy, jak bardzo nadal jest potrzebne takie wsparcie.

 

Pożyczkę płynnościową będzie można wykorzystać m.in. na wynagrodzenia pracowników, zobowiązania przedsiębiorcy, bieżące raty kredytów i pożyczek, spłatę zaległości w ZUS i urzędzie skarbowym.

Warunki:

  • sytuacja związana z Covid-19 spowodowała problemy płynnościowe w przedsiębiorstwie,
  • udzielenie pożyczki powinno umożliwić utrzymanie bieżącej płynności finansowej związanej z prowadzoną działalnością.

Maksymalna kwota pożyczki to 15 mln zł, ale nie może być wyższa niż dwukrotność rocznych kosztów wynagrodzeń wypłaconych przez przedsiębiorcę oraz nie powinna przekroczyć 25 procent obrotu przedsiębiorcy za rok 2019.

Pożyczkę będzie można spłacać nawet przez 6 lat przy zerowym oprocentowaniu.

Szczegóły dotyczące ubiegania się o pożyczkę dostępne będą na stronie internetowej larr.pl.

Nabór wniosków rozpocznie się w przyszłym tygodniu.

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Zakochaj się w Skierniewicach! Przed nami kolejne urodziny miasta

Walentynki w domu – jak wyczarować romantyczną atmosferę?