w

Nietrzeźwi kierujący na drogach powiatu łowickiego

Łowiccy policjanci wyeliminowali z dróg powiatu łowickiego kolejnych nieodpowiedzialnych pijanych kierowców, którzy wsiedli za kierownicę wcześniej spożywając alkohol. Policjanci ostrzegają przed konsekwencjami i apelują o rozsądek!

5 lutego 2022 roku przed godziną 11-tą w Helinie policjanci z ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motorowerem. Jak się szybko okazało mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Badanie stanu trzeźwości 46-letniego mieszkańca powiatu łowickiego wykazało 1,6 promila alkoholu w organizmie. Zaś 6 lutego około 19.40 policjanci interweniowali przy zdarzeniu drogowym na 384 kilometrze autostrady A2. Kierujący fordem jadąc w kierunku Łodzi uderzył w bariery ochronne. Mężczyzna nie wymagał hospitalizacji. Od  kierującego 35-letniego łodzianina czuć było silną woń alkoholu. Badanie wykazało prawie 2 promile alkoholu w organizmie.

Przypominamy, że za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi utrata uprawnień do kierowania oraz kara pozbawienia wolności do lat 2. Policjanci po raz kolejny przypominają, że kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu może zakończyć się tragedią.

 

źródło: KPP Łowicz

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Sprawca śmiertelnego wypadku zatrzymany. 39-latkowi grozi mu do 12 lat więzienia

Tak walczymy z wykluczeniem komunikacyjnym w Łódzkiem