w

Kierował fiatem mając 2 promile

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się 42-latek, który kierował fiatem seicento mając 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyźnie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 

23 stycznia 2022 roku około godziny 17:30 w miejscowości Złaków Kościelny policjanci z ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego fiatem seicento, który nie korzystał z pasów bezpieczeństwa. Za kierownicą siedział 42-letni mieszkaniec powiatu łowickiego. Od mężczyzny funkcjonariusze poczuli silną woń alkoholu. Po zbadaniu stanu trzeźwości okazało się, że 42-latek miał 2 promile alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mężczyźnie uprawnienia do kierowania, który odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 

Policja ponownie apeluje! Wsiadanie za kierownicę po alkoholu to kompletny brak odpowiedzialności i może doprowadzić do tragedii. Pijany za kierownicą stanowi zagrożenie nie tylko dla siebie i przewożonych pasażerów lecz także innych użytkowników dróg, w szczególności pieszych czy rowerzystów.

 

źródło: KPP Łowicz

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Samorządowcy rozmawiali w Skierniewicach o drugiej edycji Polskiego Ładu

[ZDJĘCIA] Samorządowcy rozmawiali w Skierniewicach o drugiej edycji Polskiego Ładu

Wybieramy najlepszego sportowca i trenera roku 2021

Wybieramy najlepszego sportowca i trenera roku 2021