w

W Skierniewicach samochód potrącił dwie rowerzystki. Jedna z nastolatek nie przeżyła wypadku

Policjanci pod nadzorem prokuratury ustalają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło na ul. Fabrycznej w Skierniewicach. Kierujący samochodem dostawczym najechał na dwie jadące w tym samym kierunku nastoletnie rowerzystki. Jedna z nich zmarła, a druga z ciężkimi obrażeniami ciała została hospitalizowana.

27 czerwca 2022 roku około godziny 19:00 w Skierniewicach na ul. Fabrycznej na prostym odcinku drogi doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 29-letni mieszkaniec Skierniewic kierujący dostawczym renault master uderzył przodem pojazdu w dwie nastoletnie rowerzystki jadące w tym samym kierunku.

Rowerzystki w wieku 14 i 15 lat, będące mieszkankami Skierniewic, po zderzeniu z pojazdem znalazły się na prawym poboczu drogi. Kierowca zatrzymał pojazd i próbował udzielić im pomocy do czasu przyjazdu służb medycznych. Niestety pomimo reanimacji prowadzonej przez ratowników medycznych, jednej z poszkodowanych nie udało się uratować. Drugą uczestniczkę zdarzenia przetransportowano Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do Szpitala w Łodzi.

Kierujący dostawczym renaultem jechał sam, był trzeźwy i nie odniósł żadnych obrażeń ciała. Postępowanie w tej sprawie pod nadzorem prokuratury prowadzi skierniewicka policja.

Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym kierowcy grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Gmina Głuchów: Znamy najlepszych strażaków-ochotników

[ZDJĘCIA] Gmina Głuchów: Znamy najlepszych strażaków-ochotników

Muzyczne Śniadania 2022 wracają do Parku Miejskiego