© UM Skierniewice
w

[ZDJĘCIA] Wiadukt w ulicy Zwierzynieckiej pięknieje w oczach

Budowa przeprawy nad torami w ul. Zwierzynieckiej wchodzi w decydującą fazę. Obecnie trwa układanie warstwy ścieralnej nawierzchni dróg i wybudowanych rond. Imponująca konstrukcja wraz z okoliczną infrastrukturą wygląda coraz bardziej okazale.

 

Obecnie w tej części miasta trwają prace związane z układaniem warstwy ścieralnej nawierzchni dróg w obrębie budowanego wiaduktu w ulicy Zwierzynieckiej. Jak informuje wykonawca, realizacja jest w tym przypadku uzależniona od warunków atmosferycznych. Do tej pory udało się położyć nakładkę na dwóch rondach: u zbiegu ulic Kozietulskiego i Piłsudskiego oraz Nowomiejskiej i Zwierzynieckiej. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, pod koniec tygodnia rozpocznie się wylewanie asfaltu na samym wiadukcie. Na kolejne dni pozostanie natomiast położenie nakładki na fragmencie ulicy Zwierzynieckiej od wiaduktu do skrzyżowania z ulicą Nowomiejską. Ten etap prac nie powinien jednak generować większych utrudnień, gdyż będzie realizowany na wyłączonym z ruchu fragmencie tej drogowej inwestycji.

Przypomnijmy, że budowa bezkolizyjnego skrzyżowania z linią kolejową nr 1 w ciągu ul. Zwierzynieckiej i Piłsudskiego to jedno z największych zadań drogowych ostatnich lat. Inwestycja łącznie będzie kosztować ponad 37 mln złotych. Jest ona współfinansowana z rezerwy subwencji ogólnej budżetu państwa (ponad 17 mln) oraz ze środków PKP PLK SA (ponad 2,6 mln).

Termin ukończenia zadania zaplanowano na jesień 2021 roku.

 

źródło: UM Skierniewice

© UM Skierniewice

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Duże zmiany w kredytach hipotecznych od 1 kwietnia – co robić?

Kolejny transport humanitarny wyruszył w głąb Ukrainy

Kolejny transport humanitarny wyruszył w głąb Ukrainy!