Kolejny transport humanitarny wyruszył w głąb Ukrainy!

Kolejny transport humanitarny wyruszył w głąb Ukrainy
© UM Skierniewice | Kolejny transport humanitarny wyruszył w głąb Ukrainy

Skierniewice nie przestają działać na rzecz wschodnich sąsiadów. 1 kwietnia wyruszył kolejny transport bezpośrednio na linię frontu. Obecne działania samorządu opierają się na wysyłce konkretnych darów, zgodnych z aktualnym zapotrzebowaniem.

 

– Otrzymaliśmy konkretną listę od żołnierzy walczących na pierwszej linii frontu, którzy tym razem zgłosili zapotrzebowanie na sprzęt techniczny tj.: agregaty prądotwórcze, przedłużacze, klucze montażowe czy krótkofalówki. Na liście życzeń znalazły się też napoje, żywność dla dorosłych i dzieci. Udało nam się pozyskać sponsorów i wiemy, że niezbędny sprzęt trafi tam gdzie jest niezbędny – zapewnia prezydent Krzysztof Jażdżyk.

 

Przypomnijmy, że skierniewiczanie pomagają Ukrainie niemal od pierwszych dni wojny. Wystarczy wspomnieć, że hala OSiR przy ul. Pomologicznej została ekspresowo przekształcona w miejsce tymczasowego pobytu uchodźców, którzy mogą liczyć na wsparcie medyczne i psychologiczne. Na miejscu organizowane są zajęcia sportowe, animacje i warsztaty, w tym te z udzielania pierwszej pomocy. O bezpieczeństwo naszych gości dbają służby mundurowe, pracownicy OSiR, ochotnicy i wolontariusze. Ukraińcy codziennie mają zapewnione ciepłe posiłki.

Ponad to miasto zorganizowało jedną z najwiekszych w województwie łódzkim zbiórek dla Ukrainy. Centralny Magazyn Zbiórki zgromadził ogromne ilości m. in.: odzieży, pożywienia, zabawek, artykułów dziecięcych czy sprzętu technicznego, który trafił wgłąb pogrążonego wojną kraju. Dodatkowo miasto wysłało kilka załadowanych po brzegi tirów, które trafiły bezpośrednio do Lwowa i miasta partnerskiego Łubnie.

Warto dodać, że prócz ogromnego wsparcia płynącego od skierniewiczan, którzy dostarczali produkty, jak i wolontariuszy, którzy do późnych godzin pracowali na hali OSiR, dołączyły osoby z zagranicy. Dzięki współpracy skierniewiczan mieszkających na obczyźnie udało się zorganizować zbiórki darów w innych europejskich krajach w tym między innymi: Holandii, Anglii, Francji i Niemiec. Wszystkie transporty bezpiecznie dotarły do naszego miasta i zostały wysłane na Ukrainę.

Ostatni miesiąc po raz kolejny pokazał, że Skierniewice są wyjątkowym miejscem, a jego mieszkańcy udowadniają, że hasło – Zakochani w pomaganiu, nie jest tylko zwykłym sloganem. Brawo Skierniewiczanie!

 

 

źródło: UM Skierniewice

 

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

[ZDJĘCIA] Wiadukt w ulicy Zwierzynieckiej pięknieje w oczach

[ZDJĘCIA] Dzień Świadomości Autyzmu w Przedszkolu nr 3