w

Pijany spowodował kolizję na autostradzie

Pomimo wielu apeli na drogi wciąż wyjeżdżają nietrzeźwi kierowcy i stwarzają ogromne zagrożenie. Nieodpowiedzialny 46-latek podróżował autostradą A2 mając prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie i doprowadził do zdarzenia drogowego. Grozi za to kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz mandat karny w wysokości od 1300 złotych.

 

 

20 stycznia 2022 roku o godzinie 13:00 dyżurny otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na 391 kilometrze autostrady A2 w kierunku Poznania. Policjanci na miejscu ustalili, że kierujący oplem nie zachował bezpiecznej odległości i uderzył w tył poprzedzającego ciężarowego dafa z naczepą. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Okazało się, że pojazdem kierował 46-letni mieszkaniec powiatu gnieźnieńskiego, który był pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna zakończył jazdę, stracił uprawnienia do kierowania. Za popełnione wykroczenie grozi mandat karny w wysokości co najmniej 1300 złotych, a sąd może wymierzyć karę nawet do 30 tysięcy złotych. Dodatkowo za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Ponownie apelujemy o rozsądek! Wsiadanie za kierownicę po alkoholu to kompletny brak odpowiedzialności i może doprowadzić do tragedii. Pijany kierowca stanowi zagrożenie nie tylko dla siebie i przewożonych pasażerów lecz także innych użytkowników dróg, w szczególności pieszych czy rowerzystów.

 

źródło: KPP Łowicz

 

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Sieć nowoczesnych muzeów. Skierniewicka placówka w gronie wyróżnionych

Sieć nowoczesnych muzeów. Skierniewicka placówka w gronie wyróżnionych

Samorządowcy rozmawiali w Skierniewicach o drugiej edycji Polskiego Ładu

[ZDJĘCIA] Samorządowcy rozmawiali w Skierniewicach o drugiej edycji Polskiego Ładu