w

Ślisko na drodze. Policja apeluje o rozwagę i ostrożność na drogach

Ślisko na drodze. Policja apeluje o rozwagę i ostrożność na drogach
© pixabay

Policjanci APELUJĄ o rozwagę i zdrowy rozsądek. Wielu kierowcom wydaje się, że jezdnia jest czarna i sucha tymczasem jezdnie mogą być przymrożone, a w związku z tym śliskie. Szczególnie uważać trzeba w zagłębieniach terenu, na wzniesieniach, w pobliżu zbiorników wodnych, mostów i lasów.

 

 

Zimą warunki na drodze robią się bardzo zmienne, bardziej zdradliwe i niebezpieczne zarówno dla kierujących jak i dla pieszych. Dlatego policjanci apelują do kierowców o ostrożną jazdę. Wielu kierowcom wydaje się, że jezdnia jest czarna i sucha. Tymczasem jezdnie mogą być przymrożone, a w związku z tym śliskie. W takich sytuacjach koła łatwo tracą przyczepność. Pamiętajmy, że w wielu różnych miejscach nawierzchnia dróg połączona z opadami atmosferycznymi, wydłuża drogę hamowania pojazdu, w skrajnych wypadkach kierujący może wpaść w poślizg i nie zapanować nad samochodem.

 

Wyprzedzanie w takich warunkach, wymijanie, wchodzenie w zakręt może być bardzo niebezpieczne. Kierowcy powinni pamiętać o przestrzeganiu ograniczeń prędkości, a gdy warunki pogodowe są gorsze, aby zwolnić w myśl zasady, że wolniej znaczy bezpieczniej. Szczególnie uważać trzeba w zagłębieniach terenu, na wzniesieniach, w pobliżu lasów i zbiorników wodnych – jezdnia może tam być szczególnie śliska. Apelujemy o to, by nie szarżować, myśleć, przewidywać zagrożenia.

 

źródło: KPP Łowicz

 

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Najlepszy wynik sprzedaży w 30-letniej historii

Trendy wnętrzarskie w 2022 roku – jak wpisują się w nie osłony okienne?