w

[VIDEO] Prace na nowym wiadukcie coraz bardziej zaawansowane

Trwa budowa wiaduktu w ul. Zwierzynieckiej – Skierniewice

© UM Skierniewice

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, w okolicach 9 grudnia rozpocznie się pierwsze asfaltowanie budowanego wiaduktu w ciągu ulicy Zwierzynieckiej. To kolejny ważny punkt na mapie realizacji tej ważnej inwestycji.

Warto pamiętać, że inwestycja na Zwierzynieckiej to kompleksowe zadanie, które obejmuje budowę nie tylko bezkolizyjnego skrzyżowania ulicy z linią kolejową, ale także sieci lokalnych dróg wraz z nowymi rondami. Mimo złożoności zadania prace przebiegają sprawnie i bez komplikacji. Dla skierniewickiego ratusza tempo realizacji jest szczególnie ważne. Ukończenie jednego zadania pozwoli bowiem na wnioskowanie o kolejne zewnętrzne dotacje.

 

– Prace przebiegają szybko i solidnie. Myślę, że za kilka miesięcy będziemy mogli podziwiać w pełni skończoną konstrukcję tego bezkolizyjnego przejazdu przez tory. Prace ziemne i kanalizacyjne zostały już w większości zakończone, obecnie wykonawca jest na etapie montażu ekranów akustycznych. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem i pozwoli na to aura, około 9 grudnia odbędzie się pierwsze asfaltowanie wiaduktu. Zależy nam bardzo na tym, żeby obiekt oddać szybko i rozliczyć tę inwestycję. Rzutuje nam to bowiem na kolejne projekty. Po całkowitym zamknięciu tego zadania będziemy mogli starać się o środki na następny wiadukt, tym razem planowany w ciągu ulicy Unii Europejskiej – tłumaczy Prezydent Miasta Skierniewice Krzysztof Jażdżyk.

 

Inwestycja łącznie będzie kosztować ponad 37 mln złotych. Jest ona współfinansowana z rezerwy subwencji ogólnej budżetu państwa (ponad 17 mln) oraz ze środków PKP PLK SA (ponad 2,6 mln).

źródło: UM Skierniewice

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Pierwsze hybrydy dla skierniewickiej policji

[ZDJĘCIA] Pierwsze hybrydy dla skierniewickiej policji

Wzmożone działania policjantów w trosce o bezpieczeństwo sanitarne