Pierwsze hybrydy dla skierniewickiej policji
© KMP Skierniewice / Pierwsze hybrydy dla skierniewickiej policji
w

[ZDJĘCIA] Pierwsze hybrydy dla skierniewickiej policji

Komenda Miejska Policji w Skierniewicach, dzięki środkom przekazanym przez Urząd Miasta w Skierniewicach do Funduszu Wsparcia Policji, wzbogaciła się o dwa nowe radiowozy oznakowane. Oficjalnie przekazanie dwóch hybrydowych Toyot – pierwszych aut tej generacji w tutejszej komendzie – odbyło się 2 grudnia 2021 roku.

 

 

Tabor skierniewickiej komendy powiększył się o dwa nowe radiowozy oznakowane. Zakup radiowozów mógł być możliwy dzięki  środkom finansowym w kwocie 110 tysięcy złotych, przekazanym przez Urząd Miasta Skierniewice do Funduszu Wsparcia Policji.  Oficjalne przekazanie pojazdów służbowych odbyło się 2 grudnia 2021 roku w Komendzie Miejskiej Policji w Skierniewicach z udziałem Komendanta Miejskiego Policji inspektora Wojciecha Dworaka, Prezydenta Miasta Skierniewice Krzysztofa Jażdżyka oraz kadry kierowniczej KMP.

 

Zakupione radiowozy posiadają dobre parametry techniczne  i wyposażone są w liczne systemy zapewniające bezpieczeństwo. Nowe samochody będą użytkowane przez funkcjonariuszy z Rewiru Dzielnicowych na terenie miasta. Przekazanie pojazdów zbiegło się  w czasie z rozpoczęciem służby przez nowego psa służbowego zakupionego również ze środków pochodzących od m.in. władz samorządowych Skierniewic. Nowy „funkcjonariusz” to 2-letni owczarek belgijski o wdzięcznym imieniu Pasja, którego opiekunem jest sierż. sztab. Edyta Mądrzycka. Pies wraz Przewodnikiem odbyli kilkumiesięczne szkolenie. Pasja zdobyła umiejętności patrolowo-tropiące i od teraz będzie nieocenionym wsparciem w codziennej służbie policjantów.

 

Przy tej okazji Komendant Miejski Policji podziękował Prezydentowi Miasta i całemu samorządowi Miasta za współpracę w dziedzinie dbania  o bezpieczeństwo mieszkańców, wyrażające się m.in. wspieraniem bazy transportowej, finansowaniem służb ponadnormatywnych i licznych przedsięwzięć skierniewickiej Policji.

źródło: KMP Skierniewice

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Jutrzenka Drzewce z Pucharem Starosty Skierniewickiego

[ZDJĘCIA] Jutrzenka Drzewce z Pucharem Starosty Skierniewickiego

Trwa budowa wiaduktu w ul. Zwierzynieckiej - Skierniewice

[VIDEO] Prace na nowym wiadukcie coraz bardziej zaawansowane