w

Wniosek o dowód osobisty 5 listopada 2021 r. do godz. 12

W związku z pracami technicznymi dotyczącymi wdrożenia nowych wzorów dowodów osobistych w piątek (5 listopada) składanie wniosków o wydanie tego dokumentu będzie możliwe tylko do godziny 10.00.

 

Od 8 listopada zaczynają obowiązywać nowe wzory dowodów osobistych. Od tego dnia dokumenty będą wyposażone w warstwę elektroniczną, która podobnie jak w przypadku paszportów, zawierać będzie wizerunek twarzy oraz dwa odciski palców w formatach cyfrowych. Dodatkowo, w warstwie graficznej pojawi się odręczny podpis właściciela, a także literowy skrót PL na tle flagi Unii Europejskiej.

 

Wszystkie dowody osobiste wydawane osobom powyżej 12. roku życia będą ważne 10 lat. Młodsze osoby nie będą składały odcisków palców, ale ich dowody stracą ważność po 5 latach. Wprowadzone zmiany spowodują, że nie będzie można złożyć wniosku o wydanie dokumentu przez internet (nie dotyczy wniosków o wydanie dowodu dla dzieci do 12. roku życia, od których odciski palców nie będą pobierane).

 

Aby móc wydawać dowody osobiste wg nowego wzoru w najbliższy piątek (5 listopada) w Urzędzie Miasta i Urzędach Gmin będą prowadzone prace serwisowe przystosowujące system wydawania dowodów do obowiązujących przepisów.

 

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Śmiertelny wypadek w Krępie

21 nowych umów NFZ z poradniami specjalistycznymi