w

Motocyklista nie jest nieśmiertelny i nietykalny

© KWP Łódź | Motocyklista nie jest nieśmiertelny i nietykalny

Skutki wypadków drogowych z udziałem motocyklistów są zazwyczaj tragiczne. Giną młodzi i starsi, z małymi umiejętnościami, a także ci z wieloletnim doświadczeniem. Motocykl nie wybacza błędów nikomu. Nic Policjanci apelują do kierowców jednośladów o rozsądek i dystans do siebie.

 

Każdy wypadek ze skutkiem śmiertelnym to cierpienie i dramat dla rodzin i bliskich. W miniony weekend, na drogach województwa łódzkiego, doszło do 28 wypadków. Zginęło 6 osób i niestety aż 4, to kierowcy jednośladami. Jakby tego było mało, we wtorek 16 sierpnia, zginął kolejny. Motocykliści są w grupie niechronionych uczestników ruchu drogowego i w wypadkach odnoszą najcięższe obrażenia. Poniżej przedstawiamy zestawienie śmiertelnych wypadków tylko w województwie łódzkim w dniach 13-16 sierpnia 2022 roku, jako przestrogę dla wszystkich motocyklistów uważających, że są nieśmiertelni.

Śmiertelny wypadek w gminie Łask. Motocyklista zginął po zderzeniu z koniem

13 sierpnia miejscowość Budy Stryjewskie w gminie Łask. 30-letni motocyklista hondy CBR1000 uderzył w konia, który uciekł z zagrody i nagle wbiegł na jezdnię wprost pod motocykl. Na skutek wypadku motocyklista zginął na miejscu. Jego pasażerka 20-letnia łodzianka w stanie ciężkim została przetransportowana śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Łodzi. Koń również poniósł śmierć na miejscu.

Śmiertelny wypadek w Czarnocinie

14 sierpnia, po godzinie 22:00 miejscowość Czarnocin w powiecie piotrkowskim. Na prostej drodze doszło do czołowego zderzenia motoroweru kierowanego przez 15-latka z samochodem BMW kierowanym przez 19-latka. W wyniku poniesionych obrażeń śmierć na miejscu poniósł kierujący motorowerem 15-latek oraz 19-letni kierowca BMW.

Wypadek w Ossie. Zginął 27-letni motocyklista

14 sierpnia, po godzinie 14:00, miejscowość Ossa, powiat rawski. 27-letni kierowca motocykla suzuki, na łuku drogi stracił panowanie nad jednośladem i uderzył w drzewo. W wyniku poniesionych obrażeń, poniósł śmierć na miejscu. Mężczyzna nie posiadał prawa jazdy uprawniającego go do poruszania się tym pojazdem.

Tragiczny wypadek w Chabielicach w powiecie bełchatowskim. Nie żyje 24-letni motocyklista

15 sierpnia, przed godziną 20.00, miejscowość Chabielice, powiat bełchatowski. 24-latek kierujący motocyklem yamaha, na prostym odcinku drogi utracił panowanie nad pojazdem. Zjechał na chodnik zahaczając o krawężnik i upadł na jezdnię. Motocykl wpadł do rowu. Na skutek odniesionych obrażeń zmarł. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że 24-latek miał dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Tragiczny wypadek na ulicy Opoczyńskiej. Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku pod nadzorem prokuratora

16 sierpnia godzina 12:10, Tomaszów Mazowiecki, 42-letni kierowca volvo, wymusił pierwszeństwo przed prawidłowo jadącym 54-letnim motorowerzystą, który w wyniku obrażeń, zmarł na miejscu.

 

Dbając o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego przypominamy wszystkim użytkownikom dróg, o stosowaniu się do przepisów ruchu drogowego. Kierujący samochodami jak i motocyklami, mają takie same prawa na drodze. Jednoślady zapewniają moc wrażeń, jednak nie chronią motocyklisty i pasażerów tak jak samochody. Aby bezpiecznie poruszać się motocyklami, trzeba nie tylko zdobyć odpowiednie uprawnienia, lecz przede wszystkim mieć dużo dystansu do siebie i własnych umiejętności. Brawura, brak rozsądku i ostrożności, nietrzeźwość, niestosowanie się do przepisów ruchu drogowego mają zazwyczaj tragiczne skutki. Motocykl nie wybacza błędów. Wzajemny szacunek i zdrowy rozsądek kierujących, pomoże każdemu bezpiecznie dotrzeć do celu.

Poniżej publikujemy zdjęcia z wypadków z udziałem motocyklistów z terenu województwa łódzkiego.

źródło: KWP Łódź

© KWP Łódź | Motocyklista nie jest nieśmiertelny i nietykalny
© KWP Łódź | Motocyklista nie jest nieśmiertelny i nietykalny

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

2 komentarzy

Drożyzna w Polsce. Czy Spółdzielnie Mieszkaniowe czeka kryzys? Część z nich szuka oszczędności i inwestuje w OZE

Miejski Zakład Komunikacji w Skierniewicach testuje autobus elektryczny