w

Płacił za alkohol i papierosy kradzioną kartą

18-letni skierniewiczanin odpowie za kradzież mienia i włamanie na konto bankowe. Sprawca ukradł pokrzywdzonemu plecak z portfelem, dokumentami oraz kartą bankomatową, za pomocą której płacił w sklepach za alkohol i papierosy. Młodemu przestępcy grozi kara nawet do 10 lat więzienia.

 

Pod koniec października 2021 roku do Komendy Miejskiej Policji w Skierniewicach przyszedł  50-letni mieszkaniec Skierniewic, który zgłosił kradzież plecaka wraz portfelem oraz dokonanie zakupów przy użyciu jego karty bankomatowej. Zgłaszający zostawił przypadkowo swój plecak w pomieszczeniu piwnicznym, do którego włamał się złodziej. Jak się okazało, sprawca dziewięciokrotnie użył karty płacąc zbliżeniowo za alkohol i papierosy w sklepach, a także płacąc kartą w skierniewickich barach.

Łącznie na te zakupy wydał prawie 500 złotych z cudzego konta. Policjanci pracujący nad sprawą wnikliwe przenalizowali zebrane informacje oraz zapisy monitoringów z miejsc, gdzie dokonywano płatności i szybko wytypowali 18-letniego skierniewiczanina. 4 listopada 2021 roku młody mężczyzna usłyszał zarzuty kradzieży plecaka wraz z portfelem w którym były dokumenty i karta bankomatowa oraz posłużenia się skradzioną kartą bankomatową.

Ponadto podczas zatrzymania policjanci znaleźli przy 18-latku niewielką ilość marihuany, za co również poniesie odpowiedzialność. Podejrzanemu grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Pokrzywdzony stracił plecak, portfel, kilka dokumentów oraz utracił kwotę prawie 500 złotych.

Wyrobienie nowych dokumentów to koszt kilkuset złotych. Podejrzany nie był wcześniej notowany przez policję.

 

źródło: KMP Skierniewice

 

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Policja

Podsumowanie akcji znicz na terenie powiatu łowickiego

Włamał się do piwnicy i ukradł… piwo. Grozi mu nawet 10 lat pozbawienia wolności