w

Węgiel dla mieszkańców Miasta Skierniewice

W związku z wejściem w życie ustawy o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych informujemy, że sprzedażą i dystrybucją węgla dla mieszkańców Skierniewic będzie zajmowała się Energetyka Cieplna Sp. z o.o. w Skierniewicach.

 

Do zakupu preferencyjnego węgla uprawniona jest osoba fizyczna w gospodarstwie domowym, która spełnia warunki uprawniające do dodatku węglowego, o którym mowa w art.2 ust. 1 Ustawy z dnia 5 sierpnia 2022 r. o dodatku węglowym.

Warunki zakupu preferencyjnego przedstawiają się następująco:

  1. Proponowane asortymenty to groszek oraz orzech (węgiel nie będzie workowany);
  2. Przewidywane ilości możliwe do zakupienia przez gospodarstwo domowe w ramach zakupu preferencyjnego: 1,5 tony do 31 grudnia 2022 i 1,5 tony od 1 stycznia 2023 r.
  3. Cena za 1 tonę paliwa stałego sprzedawanego przez Energetykę Cieplną Sp. z o.o. w Skierniewicach będzie wynosiła nie więcej  niż 2 000 zł brutto;
  4. Do ceny wskazanej w punkcie 3 nie jest wliczony koszt transportu paliwa stałego z miejsca składowania do gospodarstwa domowego – będzie to stanowiło dodatkowy koszt zakupu węgla przez  gospodarstwo domowe.
  5. Spółka Energetyka Cieplna sp. z o.o. umożliwi wsparcie w organizacji transportu do gospodarstwa domowego.

Składanie wniosków:
Mieszkańcy Miasta Skierniewice zainteresowani kupnem węgla, zobowiązani są do złożenia wniosku o wydanie zaświadczenia potwierdzającego wypłacenie na rzecz gospodarstwa domowego, w skład którego wchodzi ta osoba fizyczna, dodatku węglowego, o którym mowa w art. 2 ust. 1 ustawy z dnia 5 sierpnia 2022 r. o dodatku węglowym, albo pozytywnego rozpatrzenia wniosku  o wypłatę na rzecz tego gospodarstwa domowego dodatku węglowego .
Wnioski należy składać:

  • w Urzędzie Miasta Skierniewice  w Wydziale Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska ul. Senatorska 12 – I piętro pokój nr 115 lub w Biurze Obsługi Interesanta ul. Rynek1.  Wzór wniosku  dostępny w załączniku (pod tekstem) lub w wersji papierowej – w siedzibie Urzędu Miasta Skierniewice.
Weryfikacja wniosków i procedura postępowania:
Wnioski podlegają weryfikacji,  w szczególności w zakresie wypłacenia na rzecz gospodarstwa domowego, w skład którego wchodzi wnioskodawca, dodatku węglowego.
Po pozytywnej weryfikacji wniosku mieszkaniec zostanie poinformowany (mailowo lub telefonicznie) o możliwości odbioru zaświadczenia. Zgodnie z art. 13 ust. 7 ustawy z dnia 27 października 2022 r. o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych (Dz. U. z 2022 r. poz. 2236), termin wydania zaświadczenia będzie wynosił do 14 dni od dnia złożenia wniosku. Z zaświadczeniem można się udać do Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. celem sfinalizowania zakupu.

źródło: UM Skierniewice

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Zabezpiecz się na… zimę! O czym warto pamiętać?

Kariera w branży energetycznej. Na jakie zarobki mogą liczyć handlowcy?