w

Krzysztof Jażdżyk wiceprezesem stowarzyszenia “PomagaMY”

fot. Piotr Wajman

Wzajemne wsparcie finansowe w likwidowaniu skutków klęsk żywiołowych to główny cel Łódzkiego Stowarzyszenia Samorządowego “PomagaMY”. W czwartek (29 września) odbyło się I Walne Zebranie Delegatów Stowarzyszenia. W trakcie spotkania wybrany został skład zarządu.

 

Pomysłodawcą stowarzyszenia PomagaMY jest Grzegorz Schreiber, marszałek województwa łódzkiego, który z podjęciem tej inicjatywy wyszedł na początku 2022 roku, gdy przez region przechodziły silne wichury i trąby powietrzne. Zarysy zostały opracowane na spotkaniu online marszałka i samorządowców.

– Sytuacja, która się pojawiła w związku z narastającymi zmianami klimatu, które dotarły również do województwa łódzkiego, pokazała, że zwykłe środki i narzędzia jakimi dysponują samorządy nie są wystarczające. Musimy połączyć siły, żeby szybko reagować na nadzwyczajne sytuacje, które mogą występować. Jest to zasadnicza myśl, która nas połączyła w tym stowarzyszeniu. Co ważne nasza pomoc nie ma barw politycznych. Łączy nas chęć pomocy mieszkańcom – powiedział marszałek Grzegorz Schreiber otwierając dzisiejsze spotkanie.

Na I Walnym Zebraniu Delegatów Stowarzyszenia, przedstawiciele 40 samorządów wybrali skład pięcioosobowego zarządu. Funkcję prezesa powierzono Mateuszowi Barwaśnemu, wiceprzewodniczącemu Rady Powiatu Łaskiego. Delegaci wybrali także dwóch wiceprezesów: Krzysztofa Jażdyka, prezydenta Skierniewic i Krzysztofa Skowrońskiego, wójta gminy Zduny. Skład zarządu uzupełnia dwóch członków: Józef Kaczmarek, burmistrz Uniejowa i Andrzej Jaros, burmistrz Wolborza.

Podczas obrad wybrano też skład komisji rewizyjnej. Jej przewodniczącym został Paweł Osiewała, prezydent Sieradza.

 

Dziś budżet „PomagaMY” to ponad 500 tys. zł, z czego 300 tys. zł to wkład samorządu województwa łódzkiego. Wszystko wskazuje na to, że budżet się zwiększy, bo chęć przystąpienia do stowarzyszenia zgłosiło 14 kolejnych samorządów.

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Zmiany na rynku zamówień publicznych. Eksperci komentują: Nowe przepisy mogą być martwą literą prawa

Fotowoltaika dla rolnika – oszczędność, wydajność i niezależność