w

[ZDJĘCIA] Międzypowiatowe Obchody Święta Policji w Skierniewicach

Międzypowiatowe Obchody Święta Policji w Skierniewicach
Międzypowiatowe Obchody Święta Policji w Skierniewicach

14 lipca 2022 roku policjanci z komend w Skierniewicach, Kutna, Łowicza, Łęczycy i Zgierza uczcili obchody Święta Policji. Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi nadinspektor Sławomir Litwin, wręczył odznaczenia oraz awanse na wyższe stopnie służbowe obecnym funkcjonariuszom. Uroczysty apel odbył się przed budynkiem Muzeum Historii Skierniewic im. Jana Olszewskiego.

 

14 lipca 2022 roku o godzinie 11.00 przed budynkiem Muzeum Historii Skierniewic im. Jana Ollszewskiego, odbył się uroczysty apel z okazji Święta Policj. W tym roku uroczystość została zorganizowana przez Komendę Miejską w Skierniewicach przy współudziale z komendami powiatowymi z Łowicza, Kutna Łęczycy i Zgierza.

Uroczystość rozpoczęła się przemówieniami Komendanta Wojewódzkiego Policji oraz gospodarza terenu insp. Wojciecha Dworaka i Prezydenta Miasta Skiernieiwce Krzysztofa Jażdzyka. Po przemówieniach Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Sławomir Litwin wręczył odznaczenia i medale za zasługi dla Policji oraz awanse na wyższe stopnie policyjne. Uroczystość odbyła się zgodnie z ceremoniałem policyjnym z udziałem Kompanii Honorowej Policji w Łodzi oraz pocztów sztandarowych z wymienionych komend.

W tym roku Decyzją Ministra Spraw Wewnętrznych i Administyracji odznaczeni Odznaką Zasłużony Policjant zostało 3 Policjantów. Nominacje na wyższe stopnie policyjne z obecnych powiatów otrzymali:

  • w korpusie oficerów policji – 12 funkcjonariuszy Policji,
  • w korpusie aspirantów policji – 150 funkcjonariuszy Policji,
  • w korpusie podoficerów i posterunkowych 10 funkcjonariuszy Policji.
źródło: KPP Skierniewice

Międzypowiatowe Obchody Święta Policji w Skierniewicach
Międzypowiatowe Obchody Święta Policji w Skierniewicach

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Sprawca kradzieży roweru w rękach dzielnicowych

Relacje z marką to priorytet. Jak nadążyć za konsumentem 4.0?