w

Okradali firmę

Łowiccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy kradli z jednej z firm granulat polipropylenowy do produkcji elementów plastikowych. Funkcjonariusze odzyskali również skradziony towar o wartości około 20 tysięcy złotych.

7 lipca 2022 roku łowicka policja otrzymała zgłoszenie o kradzieży granulatu polipropylenowego z jednej z firm w powiecie łowickim o wartości około 10 tysięcy złotych. Jak się okazało, kradzieży dokonało dwóch mężczyzn. Jeden z nich to pracownik przedsiębiorstwa. Drugim okazał się odbiorca towaru z firmy zewnętrznej. Skradziony towar był przewożony i przechowywany na posesji jednego z mężczyzn.

Policjanci na miejscu zabezpieczyli palety z workami granulatu. Jedną znaleźli również zapakowaną w aucie dostawczym na podwórku. Z ustaleń śledczych wynika, że od pewnego czasu z magazynu znikały worki z towarem. Sprawa jest rozwojowa.

Sprawcy to 45-latek z powiatu łowickiego zatrzymany na swojej posesji, drugi z nich to 33-letni łowiczanin. Policjanci zabezpieczyli skradziony towar. Obaj mężczyźni usłyszeli po dwa prokuratorskie zarzuty kradzieży.

Prokurator Rejonowy w Łowiczu zastosował wobec podejrzanych dozór policyjny oraz zakaz opuszczania kraju.

Za ten czyn grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Łowicz

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

31-latek wpadł z narkotykami

Sprawca kradzieży roweru w rękach dzielnicowych