w

Wielki dzień dla skierniewickiego sportu! Umowa na przebudowę stadionu podpisana!

29 czerwca prezydent Krzysztof Jażdżyk podpisał umowę na przebudowę stadionu z firmą Mirbud. W wydarzeniu wzięli udział m.in. Minister Rozwoju i Technologii Waldemar Buda, wojewoda Tobiasz Bocheński, parlamentarzyści i przedstawiciele Unii i Widoku.

© UM Skierniewice

Modernizacja i przebudowa stadionu miejskiego to zadanie, na które sportowcy czekali od lat. Skierniewicka piłka nożna to lata tradycji i ambicje, które pchają Unitów w stronę awansu do wyższych lig. Warto wspomnieć także o rocznikach młodzieżowych i juniorskich, które prężnie działają i rozwijają się zarówno w drużynie Unii, jak i w szeregach MLKS Widok. Aby sportowe wyniki były możliwe, potrzeba nie tylko świetnie wyszkolonych zawodników i wychowanków klubów, ale także profesjonalnego zaplecza technicznego.

Nowy stadion to sportowe marzenie, które od lat zaprząta głowy samorządowców, działaczy, sportowców i kibiców. Rozpoczynająca się inwestycja pozwoli stworzyć nowoczesny i kompleksowy obiekt sportowy, który infrastrukturalnie wprowadzi skierniewicki sport w nową epokę.

W ramach zadania zostanie kompleksowo przebudowana płyta główna boiska, która zostanie wyposażona w nowoczesny system nawadniania. Nawierzchnia trawiasta pokryje cały plac boiska, który łącznie ma blisko 9 tys. m². Murawę oświetli także profesjonalne oświetlenie, a o informacyjną oprawę będzie można zadbać na ekranach LED. Oprócz głównego pełnowymiarowego boiska powstanie jeszcze jedna przestrzeń do treningów o powierzchni nieco ponad 2,5 tys. m².

Zupełną nowością będą także dwa kryte boiska, realizowane w ramach rozpoczynającej się inwestycji. Syntetyczna murawa wzbogacona piaskiem kwarcowym zostanie zadaszona balonem pneumatycznym. Drugi balon przykryje kolejne przestrzenie treningowe. Co ważne, zadanie obejmuje także realizację pełnego wyposażenia sprzętowego. Pneumatyczne konstrukcje pozwolą mieszkańcom regionu oraz Miasta Skierniewice korzystać z profesjonalnej bazy treningowej także w okresie jesienno-zimowym.

Inwestycja będzie spełnieniem marzeń kibiców, których w mieście nie brakuje. Na nowym obiekcie zasiądzie blisko 3 tys. osób. Trybuny zostaną w pełni zmodernizowane oraz zadaszone. Nowy stadion będzie miał także pełne zaplecze klubowe oraz przestrzeń garażowo-magazynową. Modernizacja terenu przy ulicy Pomologicznej 8 pozwoli na organizację wydarzeń sportowych oraz sportowo-kulturalnych, które będą spełniały największe wymogi komfortu oraz bezpieczeństwa.

Wartość umowy ogółem: 49 470 000,00zł.
Źródła finansowania zadania:
• środki własne budżetu miasta;
• Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych (promesa w kwocie 28 478 098,23 zł);
• Fundusz Rozwoju Kultury Fizycznej Zadania Inwestycyjnego w Ramach Programu Budowy Zadaszeń Boisk Piłkarskich – Edycja 2021 (dofinansowanie w kwocie 2 409 100,00 zł).

Wykonawca robót: MIRBUD SA ze Skierniewic.
źródło: UM Skierniewice

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Paweł Stopiński brązowym medalistą Mistrzostw Europy

Paweł Stopiński brązowym medalistą Mistrzostw Europy

W Łódzkiem pamiętamy o zabytkach małej architektury