w

Paweł Stopiński brązowym medalistą Mistrzostw Europy

Paweł Stopiński brązowym medalistą Mistrzostw Europy
© UG Maków

Włoskie Rimini było gospodarzem Mistrzostw Europy Weteranów w tenisie stołowym. Mistrzostwa odbywały się w dniach 26.06.2022r.-02.07.2022r. W zawodach Polskę reprezentował między innymi Paweł Stopiński – skierniewiczanin, który od 2016 roku występuje w klubie UKS Maków.

W Rimini Paweł odniósł olbrzymi sukces, zdobywając brązowy medal w grze podwójnej, wspólnie z Wojciechem Tebecio ze Skarszew. Para, będąc jedna ze stu, w tej kategorii wiekowej, rozegrała łącznie 7 spotkań, przegrywając jedynie ostatnie, półfinałowe z niemieckim duetem 9:11 w piątym secie. W turnieju indywidualnym w Pawła kategorii wystąpiło 187 zawodników.

Po awansie z grupy do turnieju głównego Paweł pokonał kolejno dwóch rywali z Niemiec i Hiszpanii, by ostatecznie ulec Włochowi (późniejszemu brązowemu medaliście) 1:3 i tym samym uplasował się w przedziale miejsc 17-32.

Wywalczony krążek jest kolejnym trofeum w tym sezonie, wcześniej Paweł grając z Elżbietą Kazberuk (Wrocław) zdobył brązowy medal w Mistrzostwach Polski Weteranów oraz zajął II miejsce w rankingu weteranów w kategorii 40-49 lat w sezonie 2021-2022. Paweł Stopiński – od niedawna wiceprezes UKS Maków – na codzień występuje w drużynach II bądź III ligi UKS Agaris Maków.

W sezonie 2021-2022 był kapitanem drużyny UKS Agaris II Maków, która zajęła I miejsce w III lidze mężczyzn, a Pawel w zakończonym sezonie ligowym wygrał wszystkie 32 pojedynki singlowe i wszystkie 16 debli w parze z Krzysztofem Plackiem.
źródło: UG Maków

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Drastyczne wzrosty cen ogrzewania. Ile zapłacimy w sezonie grzewczym 2022?

Wielki dzień dla skierniewickiego sportu! Umowa na przebudowę stadionu podpisana!