w

Koszykarki i koszykarze Ósemki w Finale Młodzieżowych Mistrzostw Polski

© UM Skierniewice

Kolejny sukces wychowanków MKS Ósemki Skierniewice. Tym razem w Łodzi drużyny U23 Kobiet i U17 Mężczyzn, wygrywając finały strefowe, wywalczyły sobie prawo występu w Finale Młodzieżowych Mistrzostw Polski koszykówki 3×3.

W dniach 21-22 maja w Łodzi odbyły się Finały strefy Bydgoszcz czyli kolejny po wojewódzkim etap rywalizacji o awans do Finału Młodzieżowych Mistrzostw Polski w koszykówce 3×3. Koszykarki i koszykarze Ósemki którzy tydzień wcześniej kategoriach U23 kobiet, U17 mężczyzn i U15 mężczyzn wywalczyli awans do tego etapu, pokazali się z więcej niż bardzo dobrej strony.

Dziewczyny U23 czyli Mistrzynie Województwa Łódzkiego potwierdziły swoją dominację w Finale Strefy i ponownie z kompletem zwycięstw sięgnęły po pierwsze miejsce i awans do Finału Młodzieżowych Mistrzostw Polski 3×3. W kategorii U15 Mężczyzn nasi koszykarze tydzień temu zdobyli brązowe medale Mistrzostw Województw. Teraz na strefie doszły jeszcze zespoły z kujawsko-pomorskiego, więc mało kto liczył, że naszej drużynie uda się skutecznie powalczyć na strefie. Chłopcy pokazali jednak że szkolenie w Ósemce mamy świetne, zostawiając w pokonanym polu zespoły z: Łodzi, Torunia, Włocławka, Bydgoszczy, Inowrocławia, Kutna, Pabianic i Piotrkowa, kończąc zmagania z kompletem zwycięstw na pierwszym miejscu i meldując się do Finału Mistrzostw Polski. Sukces chłopców jest tym większy, że zespół był złożony z młodszego rocznika.

W finale strefowym prawo gry wywalczyli sobie jeszcze chłopcy z kategorii U17. Nasi koszykarze pomimo osłabionego składu pokazali się z ambitnej strony. Skierniewiczanie w grupie mogli pochwalić się bilansem 2-2 i tylko tabela małych punktów zatrzymała ich przed awansem do ćwierćfinałów.

U23K: Karolina Zaborska, Julia Zbudniewek, Wiktoria Maślanka, Natalia Łopińska
‍U17M: Nikodem Tartanus, Patryk Trębacz, Maciej Wójcik
U15M: Wojciech Błoch,Goran El-Ward, Patryk Hurynowicz, Patryk Saciński

źródło: UM Skierniewice