w

Przegląd i remont głównego Wiaduktu w Skierniewicach

© UM Skierniewice

Skierniewicki wiadukt przejdzie kompleksowy przegląd techniczny oraz niezbędne naprawy. Inżynieryjna konstrukcja jest bez wątpienia kluczowym komunikacyjnym węzłem, łączącym dwie części miasta – centrum i osiedle Widok.

 

Do zrealizowania jest kilka etapów prac. Wykonawca zacznie od kompleksowego przeglądu technicznego obiektu, po czym wyznaczy niezbędne działania naprawcze. Do tego dojdzie planowany już wcześniej remont schodów, które prowadzą na wiadukt od strony ul. Dworcowej.

– Firma od kilku tygodni sprawdza stan techniczny obiektu. Po przeglądzie ustali zakres dalszych prac. Może się zdarzyć, że będzie wymieniana dylatacja, czego następstwem będzie położenie nowej nawierzchni asfaltu na kilku odcinkach wiaduktu. Odpowiedź poznamy w najbliższym czasie – informuje Zbigniew Zagawa, naczelnik Wydziału Dróg i Komunikacji Urzędu Miasta Skierniewice.

 

Całość zadania warta jest blisko 1,2 mln złotych. Jeżeli prace zostaną zrealizowane zgodnie z planem, powinny zakończyć się jeszcze przed wakacjami. Za przygotowanie dokumentacji odpowiedzialna jest firma Moskon Usługi Inżynieryjne.

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

[ZDJĘCIA] W czerwcu zakończenie prac na osiedlu Halinów

Pozimowe prace konserwacyjne w mieście