w

[ZDJĘCIA] W czerwcu zakończenie prac na osiedlu Halinów

© UM Skierniewice

Po wielu perturbacjach mieszkańcy os. Halinów mogą odetchnąć z ulgą. Przebudowa ulic w tej części miasta, zdaje się zmierzać we właściwym kierunku. W tym rejonie prace przebiegają bardzo sprawnie, a termin nie jest zagrożony.

Przypomnijmy, że inwestycja wystartowała w lipcu 2021. Po zaledwie kilku miesiącach odpowiedzialna za to zadanie, warszawska spółka Aglet, niespodziewanie opuściła plac budowy, nie wywiązując się z wcześniej podjętych zobowiązań. W listopadzie 2021 miasto zdecydowało się na odstąpienie od umowy z winy wykonawcy, wcześniej nakładając kary umowne. Co ważne samorząd do dziś nie poniósł żadnych kosztów. Niestety nieodpowiedzialne podejście firmy, skutkowało wydłużeniem terminu zakończenia prac, na czym ucierpieli głowni zainteresowani, mieszkańcy osiedla Halinów.

Pod koniec roku, w ramach postępowania przetargowego samorząd wyłonił kolejnego wykonawcę, a najkorzystniejszą ofertę złożyła firma PRDiM z Piotrkowa Trybunalskiego. 23 grudnia 2021, strony podpisały umowę na wykonanie tej inwestycji za kwotę 8, 186,731 zł z terminem do czerwca 2022. Prace zostały wznowione pod koniec stycznia br. Po zaledwie kilku tygodniach robót, można było zauważyć ogromne postępy na kolejnych osiedlowych ulicach.

 Termin jest krótki, a pracy sporo. Mimo to zadanie przebiega bez zakłóceń, według wcześniej przyjętego harmonogramu. Jeśli nie wydarzy się nic nieprzewidzianego inwestycja zostanie oddana już w czerwcu – poinformował wydział dróg i komunikacji skierniewickiego urzędu miasta.

Przypomnijmy, że w ramach inwestycji kompleksowo przebudowane zostaną trzy gminne ulice: Halinów, Napoleońska i Podmiejska. Przedsięwzięcie swoim zasięgiem obejmie też te mniejsze uliczki w tym m.in.: Boczną, Na Piaski, Przechodnią czy Żwirową. Osiedle wzbogaci się w nowe nawierzchnie bitumiczne, asfaltowe ścieżki pieszo-rowerowe, chodniki, podjazdy i wszystkie niezbędne elementy infrastruktury drogowej. Łącznie przebudowanych zostanie sześć skrzyżowań (w tym 4 tzw. wyniesione) z drogami publicznymi. Powstanie też osiem oświetlonych przejść dla pieszych.

Inwestycja to finał większych infrastrukturalnych prac, prowadzonych w tej części miasta. Wcześniej w ramach kolejnych etapów zmodernizowano i wybudowano niezbędną sieć podziemną, w tym sieć wodociągową, kanalizacyjną oraz gazową. Zadanie będzie kosztować ponad 8 mln zł, z czego 3 mln zł miasto pozyskało z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

 

źródło: UM Skierniewice

© UM Skierniewice

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

[ZDJĘCIA] Altana w Wólce Podlesie

Przegląd i remont głównego Wiaduktu w Skierniewicach