w

WielkaMoc 2022 – wyjątkowy przedświąteczny czas w Skierniewicach

© UM Skierniewice

1 kwietnia społeczność Przedszkola nr 3 obchodziła w swojej placówce Dzień Świadomości Autyzmu. Wydarzenie miało uświadomić małym skierniewiczanom z jakimi problemami zmagają się osoby z tymi schorzeniami.

 

Wydarzenie miało odbyć się na większą skalę, a przedszkolaki miały udać się na specjalny marsz ulicami miasta. Niestety niekorzystna aura pokrzyżowała plany, a młodzi skierniewiczanie akcję zorganizowali w swojej placówce. Od samego rana we wszystkich grupach odbywały się zajęcia i pogaduchy związane z autyzmem. Dzieci poznały symbole akcji i okazały solidarność z chorymi w trakcie specjalnego happeningu z balonami.

 

Przypomnijmy, że główne obchody odbędą się 2 kwietnia, kiedy to faktycznie przypada Międzynarodowy Dzień Świadomości Autyzmu. Wówczas w Skierniewicach zorganizowany zostanie okolicznościowy marsz. Za inicjatywę odpowiada lokalne stowarzyszenie Razem dla Skierniewic. Marsz wyruszy sprzed budynku Centrum Kultury i Sztuki, a uczestnicy przejdą z niebieskimi akcentami pod miejski ratusz. W godzinach wieczornych na niebiesko podświetlone zostaną skierniewickie budynki, Ratusz, Muzeum Historyczne Skierniewic i Centrum Kultury i Sztuki.

 

źródło: UM Skierniewice

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Potrawy wielkanocne, które zaskoczą gości i nie zrujnują portfela

Od 4 kwietnia utrudnienia w ulicy Czerwonej