w

Rozbudowa ulicy Czerwonej w Skierniewicach – podpisanie umowy

Rozbudowa ulicy Czerwonej w Skierniewicach - podpisanie umowy
© UM Skierniewice| Rozbudowa ulicy Czerwonej w Skierniewicach - podpisanie umowy

W Skierniewicach rusza kolejna kompleksowa inwestycja drogowa, tym razem na ulicy Czerwonej. Zadanie opiewające na kwotę ponad 41 mln zł wykona dla miasta firma Skanska SA. Ponad połowę środków pozyskano z zewnętrznych źródeł.

Kompleksowa przebudowa ul. Czerwonej to nie tylko modernizacja samej ulicy, ale także budowa nowych drogowych rozwiązań. W planach jest m.in. stworzenie czterech skrzyżowań o ruchu okrężnym oraz nowego fragmentu drogi, który połączy ulice Armii Krajowej i Przemysłową. Prace usprawnią dojazd do strefy przemysłowej i parkowanie na jej obszarze, a w przyszłości – w ramach planowanej budowy obwodnicy wschodniej – bezpiecznie wyprowadzą ruch kołowy z miasta. Dzięki przeniesieniu ruchu z ulicy Skłodowskiej-Curie na położoną równolegle ulicę Czerwoną zwiększy się także funkcjonalność połączeń na Widoku, największym osiedlu mieszkaniowym w Skierniewicach. To jednak nie wszystko. Inwestycja pozwoli rozwinąć infrastrukturę dla miłośników jednośladów. Nowa ścieżka połączy sieć dróg rowerowych w mieście z traktem, który prowadzi za granice miasta, wzdłuż Drogi Wojewódzkiej nr 705.

Inwestycja w skrócie:

Przebudowa ul. Czerwonej na odcinku od ul. Przemysłowej do rejonu ulicy Fabrycznej wraz z rondem na skrzyżowaniu ulic: Skłodowskiej-Curie – Fabrycznej – Czerwonej oraz Drogi Wojewódzkiej nr 705;

przedłużenie ul. Armii Krajowej aż do skrzyżowania z ul. Przemysłową, w tym powstanie dwóch rond: na skrzyżowaniach ul. Armii Krajowej – Skłodowskiej-Curie, oraz Przemysłowej – Czerwonej;

przebudowa skrzyżowania ulic: Marii Skłodowskiej-Curie – Widok – Czerwonej wraz z siecią dróg lokalnych (powstanie kolejnego ronda w tym miejscu).

Zadanie będzie kosztować nieco ponad 41 mln zł. Co ważne, niemal połowa środków pochodzi z dofinansowań zewnętrznych. Miasto pozyskało 15 mln zł z Ministerstwa Infrastruktury (rezerwa subwencji ogólnej budżetu państwa). Kolejne 5 mln to środki przekazane przez wojewodę łódzkiego w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Prace rozpoczną się w ciągu najbliższych kilku tygodni i jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, powinny zakończyć się w trzecim kwartale 2023 roku.

 

źródło: UM Skierniewice

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Jeden komentarz

W co inwestują polscy 30- i 40-latkowe oraz osoby starsze?

Duże zmiany w kredytach hipotecznych od 1 kwietnia – co robić?