w

Stypendyści z Łódzkiego

fot. Sebastian Sołtyszewski

800 najlepszych uczniów szkół zawodowych z województwa łódzkiego otrzyma stypendia w ramach projektu „Liga Zawodowców”. Samorząd Województwa Łódzkiego przy wsparciu funduszy unijnych przeznaczył na ten cel 3 mln 128 tys. zł.  Dziś (3 marca) w Piotrkowie Trybunalskim dziewiątce z najlepszych stypendystów gratulował wicemarszałek Zbigniew Ziemba

O stypendia mogli aplikować uczniowie szkół prowadzących kształcenie zawodowe, którzy w ubiegłym roku szkolnym uzyskali średnią ocen z przedmiotów zawodowych co najmniej 4,75. Wszyscy dostaną po 3 tysiące złotych. To pieniądze na sprzęt potrzebny do nauki, książki, warsztaty.

Wicemarszałek Zbigniew Ziemba wręczył listy gratulacyjne dziewięciorgu uczniom z powiatu piotrkowskiego. Byli reprezentanci Technikum Budowy Maszyn, Technikum Ekonomiczno-Handlowego, Technikum Kształtowania Środowiska oraz szkół branżowych nr 1 i 5. Są to przyszli informatycy, geodeci, fotografowie i graficy.

Najlepszy z nich średnią ocen z przedmiotów zawodowych miał 6, a ze wszystkich przedmiotów – 5,43.

Projekt ,,Zawodowcy w Łódzkiem – stypendia dla najzdolniejszych. IV edycja” jest realizowany przez samorząd województwa łódzkiego jako część Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014 – 2020.

Zdjęcia:

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Dla kogo ulga na sponsoring?

W co inwestują polscy 30- i 40-latkowe oraz osoby starsze?