w

Nietrzeźwy sprawca kolizji stracił prawo jazdy

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się 50-latek, który kierując mercedesem miał 3 promile alkoholu w organizmie i doprowadził do kolizji. Mężczyzna stracił już uprawnienia do kierowania, a teraz grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności. Po raz kolejny apelujemy o rozsądek!

3 lutego 2022 roku tuż przed północą dyżurny otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Polesie. Policjanci na miejscu ustalili, że kierujący mercedesem na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i uszkadzając ogrodzenie wjechał na jedną z posesji. Za kierownicą siedział 50-letni mieszkaniec powiatu łowickiego. Mężczyzna jechał sam i był kompletnie pijany. Funkcjonariusze zbadali stan trzeźwości kierującego i okazało się, że miał 3 promile alkoholu w organizmie. Mundurowi w pojeździe znaleźli także butelkę po alkoholu. 50-latek stracił uprawnienia do kierowania pojazdem. Mężczyźnie za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolność.

 

Wsiadanie za kierownicę po alkoholu to brak odpowiedzialności i może doprowadzić do tragedii. Pijany za kierownicą stanowi zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i przewożonych pasażerów oraz innych uczestników dróg, pieszych czy rowerzystów.

 

źródło: KPP Łowicz

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Sprzedawała podróbki ubrań znanych marek. Grozi jej 5 lat więzienia

Moja Przygoda w Muzeum edycja 2022