w

Budynek przy ul. Jagiellońskiej otwarty na osoby z niepełnosprawnościami

Budynek przy ul. Jagiellońskiej otwarty na osoby z niepełnosprawnościami
© UM Skierniewice | Budynek przy ul. Jagiellońskiej otwarty na osoby z niepełnosprawnościami

Obiekt przy ul. Jagiellońskiej 29 został odpowiednio przystosowany do osób z niepełnosprawnościami. Dzięki sprawnym działaniom miasta i Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej do budynku zakupiono specjalne krzesło windowe.

Przypomnijmy, że dawna siedziba urzędu wojewódzkiego to czteropiętrowy budynek, często odwiedzany przez mieszkańców. Na miejscu znajdują się między innymi: oddział paszportowy, kancelarie prawne, skierniewicki punkt obsługi klienta Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi, kuratorium oświaty, nadzór budowlany czy oddział narodowego funduszu zdrowia. Inwestycja była zatem kluczowa i wyczekiwana przez petentów.

Nowy zakup sprawił, że budynek stał się bardziej dostępny dla mieszkańców z niepełnosprawnościami. Do tej pory, dostanie się na najwyższe piętro budynku, szczególnie przez osoby słaboporuszające się stanowiło spore wyzwanie. Od teraz będzie to możliwe, co pomoże w załatwieniu codziennych spraw. Jak słyszymy od prezesa ZGM, Łukasza Paruzela, nowoczesne krzesło już działa i spełnia swoją rolę.

Całkowita wartość sprzętu wyniosła blisko 111 tys. zł. Środki zostały przekazane z budżetu miasta Skierniewice.

 

źródło: UM Skierniewice

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Jest Kontrakt, dzielimy pieniądze z UE

Sprzedawała podróbki ubrań znanych marek. Grozi jej 5 lat więzienia