w

Pościg zakończony w rowie. Kierowca był pod wpływem środków odurzających

Łowiccy policjanci zatrzymali 34-latka, który w trakcie kontroli drogowej zignorował polecenia funkcjonariuszy do zatrzymania i zaczął uciekać. Mężczyzna pościg zakończył w rowie. Kierujący usłyszał już zarzuty, grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

25 stycznia 2022 roku tuż przed godziną 3:00, w trakcie patrolowania ulic Łowicza policjanci chcieli zatrzymać do kontroli drogowej opla, którym podróżowało dwóch mężczyzn. Kierujący nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe dawane przez funkcjonariuszy. Zaczął uciekać ulicami miasta, a następnie przez tereny wiejskie w kierunku miejscowości Ostrowiec.

 

Policjanci w trakcie pościgu nie tracili kontaktu wzrokowego z pojazdem. Po przejechaniu kilku kilometrów 34-latek skręcił w drogę biegnącą przez sad i ucieczkę zakończył w rowie. Policjanci zareagowali natychmiast, podbiegli do opla i obezwładnili mężczyzn. Na szczęście podczas pościgu nikt nie odniósł żadnych obrażeń.

 

Mundurowi zatrzymali kierującego. 34-letni mieszkaniec powiatu sochaczewskiego nie posiadał uprawnień do kierowania, a badanie narkotestem wykazało, że znajdował się pod wpływem środków odurzających. W przeszłości miał już konflikty z prawem. Dodatkowo podczas sprawdzenia wnętrza pojazdu mundurowi zabezpieczyli około 2 gramów amfetaminy.

 

Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Grozi mu teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

źródło: KPP Łowicz

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Wybieramy najlepszego sportowca i trenera roku 2021

Wybieramy najlepszego sportowca i trenera roku 2021

Pijany 63-latek z zakazem prowadzenia pojazdów wpadł