w

Pijany 43-latek miał prawie 2,5 promila za kierownicą

Nieodpowiedzialny 45-latek wsiadł za kierownicę mając 2,5 promila alkoholu w organizmie i doprowadził do zdarzenia drogowego. Mężczyźnie grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Łowiccy policjanci apelują o rozsądek i trzeźwość za kierownicą!

 

 

 

15 stycznia 2022 roku około godziny 19-tej dyżurny otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Nieborów. Ze zgłoszenia wynikało, że na Alei Lipowej auto wypadło z drogi i znalazło się w pobliskim lesie. Policjanci ustalili, że za kierownicę seata wsiadł 45-letni łowiczanin, który nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewa znajdujące się w lesie. Mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało 2,5 promila alkoholu w organizmie. Kierujący stracił już uprawnienia do kierowania i został ukarany mandatem karnym. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Łowiccy policjanci apelują o rozsądek i wsiadanie za kierownicę tylko trzeźwym. W przeciwnym razie stwarzamy na drodze zagrożenie nie tylko dla siebie ale i innych uczestników ruchu drogowego. Takie nieodpowiedzialne zachowanie może zakończyć się tragicznie!

 

źródło: KPP Łowicz

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Jeden komentarz

Najsłodsza strona karnawału? Odkryj ją we własnej kuchni!

5 mitów na temat pieczywa – czas obalić je wszystkie!