w

Dyżury w Urzędach Skarbowych w zakresie Polskiego Ładu

Siedziba Urzędu Skarbowego w Skierniewicach (w skrócie urząd) znajduje się przy ul. Czerwonej 22 w Skierniewicach.
© lodzkie.kas.gov.pl Siedziba Urzędu Skarbowego w Skierniewicach (w skrócie urząd) znajduje się przy ul. Czerwonej 22 w Skierniewicach.

Od 11 stycznia w urzędach skarbowych uruchamiamy dyżury podatkowe o Polskim Ładzie – informuje resort finansów. Konsultacje będą prowadzone w dni robocze w godzinach od 8:00 do 19:00, a wszystko w związku z wprowadzoną rewolucją podatkową.

 

Od wtorku pracownicy urzędów skarbowych będą pełnić specjalne dyżury, by wyjaśniać zainteresowanym, na czym polegają nowe rozwiązania podatkowe zawarte w Polskim Ładzie. Informację będzie można uzyskać w urzędzie skarbowym osobiście lub kontaktując się telefonicznie. Dane teleadresowe są dostępne na stronie internetowej Izby Administracji Skarbowej w Łodzi w zakładce Urzędy Skarbowe. Na wizytę będzie można umówić się także korzystając z usługi rezerwacji na stronie wizyta.podatki.gov.pl.

Wszystko w związku z rewolucją podatkową, która od 1 stycznia weszła w życie. Jedną z najważniejszych zmian, jakie wprowadza ten program w podatkach, jest podniesienie kwoty wolnej od podatku do 30 tys. zł oraz progu dochodowego do 120 tys. zł. Jednocześnie znika ulga umożliwiająca odliczanie od podatku części (7,75 proc.) składki zdrowotnej, wynoszącej 9 proc. Ma to zrekompensować tzw. ulga dla klasy średniej, czyli osób zarabiających miesięcznie od 5 tys. 701 zł do 11 tys. 141 zł brutto.

 

źródło: UM Skierniewice

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Jeden komentarz

Honorowy Ambasador Miasta Skierniewice. Ratusz czeka na kolejne kandydatury

Nowe trendy na rynku mieszkaniowym – czego oczekują Polacy?