w

Nietrzeźwy kierujący zatrzymany przez Policjantów po pieszej ucieczce

3 stycznia w miejscowości Miłochniewice w gminie Głuchów, policjanci skierniewickiej drogówki zatrzymali 44-letniego mężczyznę, który kierował hondą w stanie nietrzeźwości mając 1,2 promila alkoholu i czynny zakaz kierowania pojazdami. Kierujący po zatrzymaniu pojazdu próbował pieszo uciec przed policjantami.

 

3 stycznia 2022 roku a około godziny 21:10, policjanci patrolujący drogi w gminie Głuchów zauważyli pojazd marki Honda, którego kierowca nie zachowywał prawidłowego toru jazdy. Policjanci dali znak  do zatrzymania, na które mężczyzna nie zareagował od razu. Mundurowi podjęli pościg i po chwili  kierujący zatrzymał pojazd.  Wysiadł i zaczął uciekać pieszo biegnąc w pobliskie pola. Po kilkuset  metrach został zatrzymany  przez policjantów. Jak się okazało, uciekinier to ten sam mężczyzna, u którego kilka minut wcześniej była policyjna interwencja związana z zakłócaniem spokoju domownikom.  Interwencję przeprowadzali ci sami Policjanci drogówki, którzy podejmowali kontrolę drogową. Po doprowadzeniu 44-latka do komendy okazało się, że jest on nietrzeźwy, co potwierdziło badanie alkomatem wskazując wynik 1,2 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto policjanci ustalili, że mężczyzna ma czynny, sądowy  zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Mężczyzna został zatrzymany do wytrzeźwienia w policyjnej izbie. Odpowie za kierowanie  pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości oraz  pomimo sądowego zakazu, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

źródło: KMP Skierniewice

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Historyczny wynik Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Najlepszy wynik sprzedaży w 30-letniej historii