Nie bądźmy obojętni na los osób potrzebujących pomocy

fot. pixabay

Na zewnątrz jest coraz chłodniej, a termometry wskazują ujemną temperaturę. Dzielnicowi kontrolują miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne. W tym okresie osoby bezdomne są narażone na utratę zdrowia lub życia na skutek wychłodzenia organizmu. Problem ten dotyka również osób samotnych oraz w podeszłym wieku, które znajdują się w trudnej sytuacji życiowej.

 

Dzielnicowi monitorują sytuację osób bezdomnych i znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. Sprawdzają parki, altany, pustostany i inne miejsca, w których mogą przebywać osoby narażone na wychłodzenie. Policjanci informują osoby bezdomne gdzie i w jakim zakresie mogą uzyskać niezbędną pomoc i proszą takie osoby by skorzystały z takiego wsparcia.

 

Tłumaczą, że o tej porze roku bardzo szybko dochodzi do wychłodzenia organizmu. Niestety czasem osoby w tak trudnej sytuacji  nie chcą korzystać z pomocy ośrodków i instytucji powołanych właśnie do takiej pomocy. Niemniej jednak pozostawienie człowieka w zimną noc w parku czy na przystanku, może być tragiczne w skutkach. Dlatego tak ważna jest reakcja. Zatem apelujemy!

 

Nie bądźmy obojętni na los osób potrzebujących pomocy, szczególnie podczas mrozów. Zwróćmy uwagę na osoby starsze, bezdomne, czy nietrzeźwe. Pamiętajmy, że czasem wystarczy jeden telefon, by uchronić kogoś od wychłodzenia i uratować czyjeś życie.

 

źródło: KPP Łowicz

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Nietrzeźwy 28 latek za kierownicą opla

Przebudowa drogi powiatowej Miedniewice – Bolimów

[ZDJĘCIA] Przebudowa drogi powiatowej Miedniewice – Bolimów