w

Modernizacja stadionu i LED’owe oświetlenie Widoku. Znamy kolejne szczegóły dofinansowanych inwestycji

Stadion Miejski Skierniewice, Pomologiczna 8a
© naszewiadomosci.pl / Stadion Miejski Skierniewice, Pomologiczna 8a

Na liście projektów objętych dofinansowaniem znalazły się dokładnie dwie pozycje zgłoszone przez Miasto Skierniewice: modernizacja stadionu miejskiego oraz inwestycja polegająca na wymianie infrastruktury oświetlenia ulicznego na osiedlu Widok.

Pierwsze zadanie dotyczy kompleksowej modernizacji obiektu przy ulicy Pomologicznej, na którą udało się pozyskać blisko 25,5 mln złotych. Zadanie obejmie przebudowę oraz remont boiska głównego, boisk treningowych (w tym również z zadaszeniem pneumatycznym), budynku klubowego (z wyposażeniem), trybun (częściowo zadaszonych), kortów tenisowych, terenów zielonych. W planach jest także przebudowa sieci energetycznej, sanitarnej, wodociągowej i kanalizacyjnej. Wykonane zostaną drogi dojazdowe oraz miejsca postojowe.

– Powinniśmy lada dzień otrzymać z Banku Gospodarstwa Krajowego wstępną promesę, która pozwoli rozpocząć procedurę przetargową. Następnie będziemy mieli 6 miesięcy na wyłonienie wykonawcy – tłumaczy Zbigniew Sawicki Naczelnik Wydziału Pozyskiwania Zewnętrznych Środków Finansowych Urzędu Miasta Skierniewice.

Miasto Skierniewice dysponuje już dokumentacją na przebudowę inwestycji oraz posiada niezbędne pozwolenia. Teraz pozostanie jedynie czas weryfikacji wszystkich dokumentów technicznych.

– Za nami kilka wyjątkowych i świetnych dni. Trawa jeszcze nie ostygła po wyjątkowym meczu, kilka dni temu rozmawialiśmy o sztucznym, pneumatycznie zadaszonym boisku, dziś mówimy o modernizacji stadionu. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu. Długo rozmawialiśmy z osobami zaangażowanymi w tę inwestycję, by wypracować najlepszą koncepcję. Mogę tylko dodać, że ze strony organizacyjnej i sportowej dołożymy wszelkich starań żeby jak najlepiej w przyszłości sportowo wykorzystać ten obiekt – podkreślał na wspólnej konferencji Sebastian Pazurek z zarządu klubu Unia Skierniewice.

W podobnym czasie ma być realizowane drugie dotowane zadanie, a więc wymiana infrastruktury oświetlenia ulicznego na osiedlu Widok. Tu również wyłonienie wykonawcy zadania, który zrealizuje je w formule “projektuj i buduj”, powinno nastąpić do 6 miesięcy po uzyskaniu bankowej promesy.

– Ważny jest perspektywiczny zysk dla środowiska oraz miejskiego budżetu. Nowoczesne LED’owe lampy pozwolą ograniczyć ilość emisji CO2 i o ⅔ zmniejszyć koszty oświetlenia tego największego w skierniewicach osiedla mieszkaniowego – Prezydent Miasta Skierniewice Krzysztof Jażdżyk.

Zródło: UM Skierniewice

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Wybuch w domu w Kaczorowie, 81-latka została ranna 6

[ZDJĘCIA] Wybuch w domu w Kaczorowie, 81-latka została ranna

Śmiertelny wypadek w Krępie