w

Uczniowie z Głuchowa wrócili z zagranicznego stażu

Blisko trzydziestoosobowa grupa uczniów z Zespołu Szkół w Głuchowie uczestniczyło w pierwszej połowie czerwca w stażach zawodowych realizowanych w Grecji w ramach programu Erasmus Plus. Część uczniów pracowała w hotelowej kuchni i restauracji, inni natomiast poznawali tajniki pracy greckich rolników.

– Wyjazd to efekt programu Erasmus Plus 2019 – mówi dyrektor Katarzyna Jochym. – Z powodu pandemii poszczególne edycje opóźniły się. Dlatego już teraz przygotowujemy jesienny wyjazd w ramach edycji z roku ubiegłego. Zaś ten z 2021 r. zorganizujemy w przyszłym roku.

Uczniowie w ramach praktyk pracowali między innymi w hotelowej restauracji i jak sami przyznają było to ciekawe doświadczenie. Z kolei przyszli technicy mechanizacji rolnictwa i agrotroniki mogli się przekonać, że w wielu aspektach polskie rolnictwo stoi na wyższym poziomie mechanizacji, niż w Grecji.

W trakcie pobytu nie zabrakło wycieczek po terenach pięknej Hellady. Dla nauczycieli była to też okazja do poznania swoich uczniów.

– Ten wyjazd był swoistą reintegracją na poziomie uczeń – uczeń oraz uczeń – nauczyciel – mówi wychowawczyni jednej z klas Bożena Kaczmarczyk. – Często mogliśmy się przekonać, że osoba, która w szkole uchodziła za nieśmiałą, okazywała się duszą towarzystwa. Dla mnie, jako nauczyciela, był to bardzo owocny czas, który przyniesie korzyści wraz z nowym rokiem szkolnym.

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Pieniądze na przebudowę 1,5 km drogi Pod Borem – Wilkowice – Kwasowiec – Raducz – Jeruzal

Kolejny nietrzeźwy kierowca wyeliminowany z drogi