w

I Forum Gospodarcze Powiatu Skierniewickiego

Starostwo Powiatowe organizuje w tym roku I Forum Gospodarcze Powiatu Skierniewickiego. Wraz z Forum organizowane będą targi wystawiennicze. Zwieńczeniem wydarzenia będą Dożynki Powiatowe. Wszystko odbywać się będzie 21 i 22 sierpnia w Lipcach Reymontowskich.

– Chcemy nawiązać do naszych tradycji międzywojennych, kiedy to mieszkańcy Warszawy i Łodzi przyjeżdżali do nas, by odpocząć – mówi wicestarosta Tadeusz Grotkowski. – Jestem przekonany, że pokazanie naszego powiatu jako „zielonego powiatu”, ze zdrową żywnością i z tradycją spowoduje większe zainteresowanie regionem.

Forum Gospodarcze, które odbędzie się pierwszego dnia w Zagrodzie Chłopskiej w Lipcach opierać się będzie na lokalnych przewagach konkurencyjnych Powiatu Skierniewickiego, wśród których znalazły się odnawialne źródła energii, zdrowa żywność, położenie geograficzne, walory przyrodnicze, atrakcyjność tutejszego biznesu oraz tradycja ludowa.

– W przypadku odnawialnych źródeł energii, a w szczególności fotowoltaiki, chcemy zorganizować kompleksowe warsztaty i wykłady – mówi wicestarosta. – Nie chcemy jedynie zachęcać, ale przede wszystkim dać wiedzę na temat blasków i cieni takich systemów, to w jaki sposób je wybierać, kierując się nie tylko ceną.

W przypadku zdrowej żywności Powiat stawia na producentów, którzy jej produkcję opierają na naturalnych metodach wytwarzania. Nie zabraknie też twórców ludowych, którzy mieszkają na terenie powiatu. – Dlatego też nadal czekamy na zgłoszenie od podmiotów, które są zainteresowane udziałem w Forum. Niech będzie to dla gości zaproszonych całkowity przegląd naszego dorobku, z którego powinniśmy być dumni. Drugi dzień Forum, to podziękowanie za tegoroczne plony i pracę na roli, czyli Dożynki Powiatowe.

– Część tradycyjną, nawiązującą do obrzędów dożynkowych zaplanowaliśmy w Zagrodzie Chłopskiej – mówi wicestarosta Grotkowski. – Później przeniesiemy się na scenę za Urzędem Gminy w Lipcach Reymontowskich, gdzie czekają nas kolejne atrakcje. Tym razem muzyczne.

Gwiazdami tegorocznego Święta Plonów będą Mesajah oraz Cleo. W trakcie koncertów wręczone zostaną również tytuły „Boryna Roku 2021”.

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Wpadł z narkotykami

Pieniądze na przebudowę 1,5 km drogi Pod Borem – Wilkowice – Kwasowiec – Raducz – Jeruzal