w

Podsumowanie konkursu Ligi Ochrony Przyrody

Blisko stu uczniów z 16 szkół (14 szkół podstawowych i 2 szkoły ponadpodstawowe) nadesłało łącznie 102 prace, które wzięły udział w Powiatowym Konkursie Przyrodniczym „Walory przyrodnicze powiatu skierniewickiego”. W połowie czerwca komisja konkursowa wytypował najlepszych w czterech kategoriach wiekowych.

Uroczyste podsumowanie oraz wręczenie nagród nastąpiło na terenie Domu Dziecka w Strobowie. Wziął w nim udział Prezes Zarządu Głównego Ligi Ochrony Przyrody Paweł Sałek.

– Liga jest najstarszą proekologiczną organizacją w naszym kraju – przypomniał podczas spotkania prezes Sałek. – Tym bardziej się cieszę, że okręg skierniewicki, z którego pochodzę jest jednym z najaktywniejszych na mapie całej Polski. Dzisiejsza uroczystość oraz liczba uczestników konkursu są tego wymiernikiem.

A oto wyniki:

Szkoły podstawowe W kategorii klas I – III praca plastyczna pt. „Wiosna w powiecie skierniewickim” przyznano następujące miejsca: I. Aleksandra Świderek, ZSO w Godzianowie II. Ewa Klimek, ZSO w Godzianowie, Patryk Kłąb, SP w Winnej Górze III. Lena Kolis, SP w Winnej Górze, Wojciech Bednarek, SP w Miedniewicach W kategorii klas IV –VI praca plastyczna pt. „Mój ulubiony mieszkaniec lasu” przyznano następujące miejsca: I. Bartosz Walczak, SP w Dąbrowicach, II. Aleksandra Starzec, SP w Dąbrowicach, Adam Pająk, SP w Słomkowie, III. Weronika Leśniak, SP w Głuchowie, Zofia Bednarek, SP w Głuchowie. W kategorii klas VII – VIII plakat promujący „Osobliwości przyrodnicze powiatu skierniewickiego” przyznano następujące miejsca: I. Kamila Mrozińska, SP w Winnej Górze II. Jakub Broniarek, SP w Dąbrowicach, Krzysztof Kubik, SP w Miedniewicach III. miejsce: Magdalena Mikołajczyk, SP w Głuchowie. Szkoły ponadpodstawowe: W kategorii szkół ponadpodstawowych praca dowolną techniką pt. „Znaczek pocztowy – XXXV lecie Bolimowskiego Parku Krajobrazowego” przyznano następujące miejsca: I. Natalia Gierach, ZS w GłuchowieII. Aleksandra Wójcik, ZS w Głuchowie, III. Natalia Dyszerowicz, ZS w Bolimowie.

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Fotowoltaika w powiatowych instytucjach

Wpadł z narkotykami