w

Fotowoltaika w powiatowych instytucjach

W kwietniu Starostwo Powiatowe podpisało umowy na wykonanie trzech instalacji fotowoltaicznych. Dotyczy to siedziby Domu Dziecka w Strobowie, Zespołu Szkół w Bolimowie oraz Wydziału Dróg Starostwa Powiatowego przy ul. Kaczyńskiego.

– Proces przetargowy przebiegł bardzo sprawnie. Dlatego też bardzo się cieszę, że podpisaliśmy umowy z dwiema firmami, które wykonają te instalacje – mówił podczas podpisania dokumentów wicestarosta Tadeusz Grotkowski. – Montażem paneli w Strobowie i Bolimowie zajęła się firma SOLISYS MARCIN ŚWIĄTEK z siedzibą w Łodzi, natomiast instalacją na budynku warsztatowym przy ul. Kaczyńskiego – SOLARSPOT Sp. z o.o. z siedzibą w Komornikach.

Wykonanie tych trzech projektów to kwota niespełna 189 tys. zł. Najdroższy jest montaż na budynkach w Strobowie (109 tys. zł). Zamontowane zostaną urządzenia wytwarzające moc 40 kWp. Z kolei w Zespole Szkół w Bolimowie instalacja będzie kosztować 38 tys. zł (12 kWp), a prace przy ul. Kaczyńskiego ok. 41,5 tys. zł.

– Dla nas najważniejsze jest zejście z kosztów, które ponosimy w związku z wykorzystywaniem energii elektrycznej – mówi wicestarosta Grotkowski. – W samym tylko Strobowie rocznie zużycie prądu to kwota ok. 60 tys. zł. Dzięki inwestycji w ciągu 2-3 lat cała instalacja nam się zwróci.

Wicestarosta zwrócił również uwagę na oszczędności poprzetargowe.

– W budżecie mieliśmy na ten cel zagwarantowane 350 tys. zł. Dlatego też z kwoty, która została zamierzamy jeszcze w tym roku zamontować kolejne panele fotowoltaiczne na budynku Starostwa Powiatowego w Skierniewicach (40 kWp) i w Zespole Szkół w Głuchowie (12 kWp).

To kolejne już inwestycje prowadzone przez Powiat Skierniewicki, którego celem jest zmniejszenie kosztów bieżących utrzymania budynków administrowanych przez Starostwo Powiatowe poprzez wykorzystanie Odnawialnych Źródeł Energii.

Co myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

GIPHY App Key not set. Please check settings

Podsumowanie konkursu Ligi Ochrony Przyrody